reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

Yeni iPad Pro’nun olağanüstü benchmark sonucu belli oldu

Kısa bir süre önce tanıtılan yeni iPad Pro’nun AnTuTu’daki benchmark sonucu ortaya çıktı. Sunduğu performansla dizüstü bilgisayarları geride bırakan yeni iPad Pro, 557.679 puan alarak büyük bir başarıya imza attı.

Şimdiye kadarki en güçlü iOS cihazı olan yeni iPad Pro, 4K video düzenleme ve performansa ihtiyaç duyan oyunların rahatlıkla çalıştırabiliyor. Tanıtılan yeni 2018 iPad modelleri, tablet formunda gelinen son noktayı gözler önüne seriyor. Yüzde 15 daha hafif olan tabletler, yüzde 25 daha ufak gövdeyle geliyor. Görebileceğiniz üzere yeni modeller yuvarlatılmış kenarlar ve oldukça ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Bunun arkasında ise kaldırılan Touch ID parmak izi okuma sistemi yer alıyor. Tabletler bunun yerine ilk olarak iPhone X’da kullanılan TrueDepth kamera sistemiyle geliyor.  Face ID üzerinden yüz tanıma yapmasına imkan tanıyor. Yüz tanıma burada iPhone’lardan farklı olarak dikey yanında yatay olarak da tarama yapabiliyor. iPhone X benzeri kullanım deneyimi sunan yeni iPad Pro modelleri, çoklu pencere desteğini de hiç olmadığı kadar iyi sunuyor. iPhone XR’da da yer alan Liquid Retina LCD temelli 12,9 inç (2732 x 2048 çözünürlük) ve 11 inç (2388 x 1668 çözünürlük) olmak üzere iki farklı ekran boyutu bulunan yeni iPad Pro modelleri, beklendiği üzere TrueDepth için bir çentik de taşımıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro’nun Türkiye fiyatı ne kadar?

11 inçlik iPad Pro’nun fiyatı 5.899 TL, 12,9 inçlik iPad Pro’nun fiyatı ise 7.399 TL. Yeni iPad Pro’nun Türkiye satış fiyatları açıklansa da tabletlerin

iPad Pro

Video