reklamı kapat

POPÜLER

Honor Magicbook V 14 Microsoft

Honor ve Microsoft ortaklık kurdu; yeni ürünler için merak arttı

Yazılım devi Microsoft ve Huawei’den ayrılan bağımsız teknoloji firması Honor, bir ortaklık kurduklarını belirtti. İşte bilinmesi gerekenler;

Honor en son Samsung, Huawei ve Xiaomi‘den sonra katlanabilir telefon pazarına giriş yapacak büyük firmalardan birisi olacak haberiyle ses getirmişti.

Firma bugün ise gerçekten büyük bir adım attı ve kullanıcı deneyimi geliştirecek ve pürüzsüz bir deneyim sunacak teknolojiler / sistemler geliştirmek adına Microsoft ile bir araya geldi. Burada “stratejik bir ortaklık” kuruldu.

Bu sistem ve teknolojilerin ne olacağı konusunda şimdilik çok fazla bir bilgimiz yok. Ancak Honor, 26 Eylül tarihinde bir etkinlik düzenleyecek ve burada karşımıza Windows 11 işletim sistemli ilk dizüstü modelini çıkaracak.

Bu modelin adı MagicBook V 14 olacak ve dizüstünün önünde çift 5 megapiksel kamera bulunacak. Çok ince çerçevelere sahip olacak gibi duran yukarıda bir parçasını gördüğünüz ürün, çiftli kamera ile  güvenli yüz tanıma sunacak gibi duruyor.

Honor’un 26 Eylül etikinliğinde ilk katlanabilir telefon modeli gibi başka sürprizlerin olma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor, ileride ciddi bir mücadeleye girebilir

Artık Huawei ile bir bağı kalmayan Honor, buna rağmen eski şirketi üzerinden hedef tahtasına konuyor. Biliyorsunuz Honor’un yeni ürünleri Android lisansına sahipler. Yani yeni cihazlarda Google servisleri ve hizmetleri ile Play Store uygulama marketi sorunsuz olarak çalışıyor.

Ancak bunu istemeyenler bulunuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla ABD’li bir grup siyasi, Honor’un Huawei’nin yer aldığı yasaklılar listesine alınmasını istiyor. ”

Çin devletine bağlı” şeklinde altı doldurulamayan görüşlerin olduğu şirket, şu an bahsettiğimiz grup tarafından Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı‘na şikayet ediliyor. Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın ise bu şikayetlere nasıl cevap vereceği halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi