reklamı kapat

POPÜLER

Lexus LF-Z Electrified; marka geleceğinin etkileyici ön gösterimi

Lexus LF-Z, tasarım çizgileriyle her zaman rakiplerinden ayrılmayı başaran Japon üreticinin elektrik geleceğinde de bunun değişmeyeceğini gösteriyor.

Üreticilerin içerisinde bulunduğu elektrik dönüşümünün yeni tasarım dilleriyle paralel şekilde ilerlediğine şahit oluyoruz. Pek çok marka için geleceğe ilk adım niteliği taşıyan günümüzdeki değişimler arasında Lexus’u da yazmanın vakti geldi. Bugün tanıtımı gerçekleştirilen LF-Z Electrified konsepti, 2025 yılında Japon üreticinin geçireceği tasarım evriminden ciddi mesajlar taşıyor. Geçtiğimiz yıllarda pek çok kez tasarım ödüllerinde liderliğe oturan Lexus’un kesinkin ve özgün dilinin önümüzdeki nesillerde de süreceğini görüyoruz. Lexus LF-Z Electrified teknik nitelikleri açıklanmasa da, üzerinde taşıdığı mesajlarla zihinlerimizde yer edinecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lexus LF-Z Electrified

Markanın önümüzdeki süreçte elektrikli araçlarında kullanacağı altyapıdan da mesajlar barındıran konseptte, “DIRECT4” dört tekerlekten çekiş sistemi konumlandırılıyor. Elektrikli araçlar için özellikle optimize edildiği vurgulanan yeni sistem, üretilen değerleri tekerleklere bağımsız olarak iletebilme yeteneğine sahip. Rakamsal verileri paylaşılmayan LF-Z Electrified’ın bu sistem üzerinden çift elektrik motorlu bir kombinasyona sahip olduğunu anlamak mümkün. LF-Z Electrified ile markanın tasarım dilindeki kesinliğin devam edeceğini görebiliyoruz. Agresif çizgilerden oluşan çizgilerin arkada Coupe formuyla tamamlanması sportifliği bir adım daha yukarı taşıyor. Aracın bu kadar etkileyici görünmesinde özel olarak geliştirilen jantların da etkisi kuşkusuz çok fazla. LF-Z Electrified konseptinin önümüzdeki süreçte seri üretim taşımacak bir modele temel olması bekleniyor. Lexus cephesi bununla birlikte önümüzdeki 5 yıl içerisinde 20’ye yakın yeni modeli karşımıza çıkartmak istiyor. Bunlarında 10 tanesinden fazlasının elektrikli olacağı da paylaşıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR