reklamı kapat

POPÜLER

Opel Vivaro-e

Elektrikli Opel Vivaro-e için yeni detaylar yayınlandı [Galeri]

Tanıtımının ardından nihayet geriye kalan teknik özellikleri de paylaşılan Opel Vivaro-e, fosil yakıtlı versiyonlardan geride kalmayacak niteliklerde.

Kasım 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen Opel Vivaro-e, kuzeni Peugeot Expert ile birlikte ticari araç sınıfında elektrikli bir opsiyon olma iddiasını taşıyor. Temel özellikleri 5 ay önce paylaşılan Vivaro-e için bugün gönderilen yeni rakamsal veriler, fotoğraflarla zenginleştirilerek karşımızda. PSA’nın satın almasıyla birlikte yakalanan ivmeyi devam ettireceğinin sinyallerini de veren marka, elektrikli Vivaro’da bu birleşmenin nimetlerinden faydalanmaya devam ediyor. EMP2 platformu üzerine geliştirilen otomobil bunun bir getirisi olarak 50 kWh ve 75 kWh olmak üzere iki farklı batarya paketiyle satışa sunulacak. Giriş seviyesinde 230 kilometre menzil kat edebileceğini gördüğümüz Vivaro-e üst pakette ise bu sınırı 330 kilometreye kadar çıkarabiliyor.

Opel Vivaro-e

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Vivaro-e için açıklanan rakamsal veriler

Yeni paylaşımla birlikte aracın şarj noktasındaki perdeleri de resmen aralandı. Hızlı şarj desteğiyle gelen Vivaro-e, 100kW kaynak üzerinden yüzde 80 doluluk seviyesine 30 dakikada (75 kWh batarya paketi için bu 45 dakika sürüyor.) getirilebiliyor. Modelde kullanılan elektrik motoru da yine ihtiyaçları karşılayacak performanslara sahip. Yaklaşık 136 beygir güç ve 260 Nm’lik tork üreten bu motor, Vivaro-e’yi 130 km/s maksimum hıza çıkarabiliyor. Vivaro-e yine ihtiyaca göre üç farklı uzunluk seçeneğiyle satın alınabiliyor. 4,6 metre, 4,95 metre ve 5,3 metre aralığında değişen seçenekler, işletmelerin büyüklüklerine göre en doğru tercihi yapmalarına olanak tanıyor. Aracın 1.275 kilograma kadar yük taşıma kapasitesi var. Vivaro-e’nin ilk teslimatları sonbahar döneminde yapılacak.

İlginizi çekebilir

Opel Corsa-E