reklamı kapat

POPÜLER

Opel’den uzun seyahatlerde hayat kurtan karavan formlu yol arkadaşı: Vivaro Life

Gösterimi Frankfurt’ta yapılacak olan Vivaro Life, kullanıcılarını can sıkıcı otel masraflarından kurtarmak konusunuda iddialı.

Son dönemlerde “tekerlekli ev” olarak nitelendirdiğimiz panelvan-karavan versiyonlarının yeni üyesi, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenmek üzere Opel‘den geldi. Ticari araç sınıfında yer alan Vivaro üzerine geliştirilen tasarım, uzun yolculuklarda konaklama ihtiyacını ortadan kaldıracak ekipmanları beraberinde getiriyor. Vivaro Life adıyla ilk detayları paylaşılan proje komple bir karavandan ziyade temel ihtiyaçların karşılanabildiği parçalar bir araya getirilmesinden kurulu. Üzerinde yerleşik bir yatak yeribe dönüşebilen koltukların kullanıldığı Vivaro Life’da üçüncü sıraya yerleştirilmiş olan koltuk sırası birkaç saniye içerisinde iki kişinin rahatlıkla yatabileceği büyük bir yatağa dönüşebiliyor.


Bu sınıfta yer alan hemen her araçta olduğu gibi, yeni Vivaro Life’ta da uzun yolculuklar sırasında hayatınızı kolaylaştıracak parçalarla donatılmış. Opel ekibinin bu bölümde yer verdiği parçalara baktığımızda ikinci ve üçüncü sıra arasında katlanır bir masanın, soğuk kış ayları için yardımcı ek bir ısıtmanın, iki adet USB portunun ve çeşitli cihazları şarj etmek için 220 voltluk girişin yer aldığını görüyoruz. Ön bölümünde altı yönde ayarlanabilir kol dayamalı ve bel desteğiyle donatılmış koltukların kullanıldığı Vivaro Life’ın donanımlarındaysa; otomatik iklim kontrolü, karartılmış pencereler, gerçek zamanlı trafik bilgisi ve ses kontrolü desteğine sahip 7 inç’lik multimedya ekran, deri döşeme (opsiyonel) ve 17 inç’lik jantların öne çıktığını söyleyebiliriz. Opel Vivaro Life’ın fiyat ve sipariş detayları Frankfurt Otomobil Fuarı’nın kapılarını açmasıyla netlik kazanacak.