reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot e-Expert

Opel’in ardından kuzen de sahnede; işte elektrikli Peugeot e-Expert

Teknik altyapı ve özellik bakımından kuzeniyle aynı dinamik kapasitesi vadeden Peugeot e-Expert, kullanışlılık ve tasarım noktasında fark ortaya koyacak.

PSA grubunun elektrik dönüşümü içerisinde ticari araç sınıfını da ön planda tuttuğunu geçmişteki adımlar bize pek çok kez gösterdi. Aynı çatı altında yer alan markaların paralel aralıklarla kullanıcılara çözüm sunması da planlamanın organize bir şekilde devam ettiğinin önemli kanıtlarından birisi. Hafta içerisinde Opel Vivaro-e ile ilk detaylarını aldığımız bu elektrikli ticari araç formülüne kuzen Peugeot e-Expert de resmen katılmaya hazır. Önümüzdeki yılın ikinci yarısıyla birlikte kademeli olarak satışa sunulacak olan elektrikli van, Vivaro ile benzer özelliklerle asfalt üzerinde olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot e-Expert de iki farklı menzil seçeneğiyle sunuluyor

e-Expert için açıklanan teknik özellik detaylarına baktığımızda, Vivaro-e haberimizi hatırlayan okuyucularımızın tanıyabileceği değerler karşımıza çıkıyor. Giriş seviyesinde 50 kWh‘lık batarya paketiyle sunulacak olan model bu paketle 200 kilometreye kadar yol kat edebilecek. Bir üst noktada 75 kWh seviyesine yükselen kapasite beraberinde 300 kilometreye kadar menzil değerini getiriyor. Tasarım bazında standart versiyonla arasında herhangi bir fark barındırmayacak elektrikli modelin farkını kokpitteki bazı görsel ögeler ve bilgi ekranlarından hissedeceğiz. Fiyat ve performans değerleri henüz detaylı şekilde verilmeyen elektrikli Expert için tüm perde önümüzdeki yılın satışa yakın sürecinde netleşecek.

İlginizi çekebilir

Peugeot 508 hibrit