reklamı kapat

POPÜLER

yeni Peugeot E-208

Peugeot, E-Lion Day kapsamında 2024 yol haritasını paylaştı

 - Güncelleme: 30 Ocak 2024 16:54

Dünyanın en başarılı otomobil üreticilerinden olmayı sürdüren Peugeot, E-Lion Day kapsamında 2024 yol haritasını paylaştı.

Bu konuda öncelikle şunlar paylaşıldı: “Program kapsamında, Avrupa’daki ana akım markalar arasındaki en kapsamlı elektrikli araç ürün gamına sahip olan marka, tüm binek ve ticari araç müşterilerine ChatGPT entegrasyonuna sahip teknolojiler sunmaya hazırlanıyor. Marka “ALLURE CARE” kapsamında ise yeni E-3008 müşterilerine özel, belirli ülkelerde 8 yıl/160.000 km’ye kadar tüm elektrikli ve mekanik unsurları kapsayan benzeri görülmemiş bir garanti programı sunacak. Böylece şirket, bir modelinde bu kadar geniş bir garanti kapsamı sunan ilk Avrupalı marka olarak öne çıkıyor. Firma, Stellantis Grubu’nun “4R” stratejisi (Yeniden Üretim, Onarım, Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm) doğrultusunda döngüsel ekonomideki eylemlerini güçlendiriyor. Marka ayrıca, eğitime verdiği önemi sürdürüyor ve bu kapsamda BORN FREE ile ortaklık yapmaya devam ediyor.” E-Lion Day 2024 kapsamında Peugeot, beş farklı madde altında yeni stratejisini şöyle ortaya koydu:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Peugeot, tüm modellerinde tamamen elektrikli bir ürün gamı sunacak. Avrupa’daki ana akım markalar arasındaki en kapsamlı ürün gamına sahip olan Peugeot, tüm müşteri gereksinimlerini karşılayan modellere sahip olacak.

-Marka “ALLURE CARE” programı kapsamında, yeni E-3008 müşterilerine özel, belirli ülkelerde 8 yıl/160.000 km’ye kadar tüm elektrikli ve mekanik unsurları kapsayan benzeri görülmemiş bir program sunacak. Böylece Peugeot, elektrikli bir modelde bu kadar kapsamlı bir garanti programı sunan ilk Avrupalı marka olarak öne çıkıyor.

-Tüm Peugeot binek ve ticari araç müşterilerine ChatGPT teknolojisi sunulacak. Peugeot, Stellantis Grubu’nun “4R” stratejisi (Yeniden Üretim, Onarım, Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm) doğrultusunda döngüsel ekonomideki eylemlerini güçlendirecek. Marka eğitime verdiği önemden ötürü BORN FREE ile ortaklık yapıyor.

-E-Lion projesi, Peugeot’nun geleceğin sürdürülebilir ulaşımını inşa etme stratejisinin merkezinde yer alıyor. Bu, araçların elektrikliye geçişinin çok ötesine geçen ve beş “E-unsura” dayanan kapsamlı, 360 derecelik bir yaklaşımı temsil ediyor.

-Stellantis çözümlerine dayanan ürün ve hizmet “Ekosistemi” (Ecosystem).

-Müşteri için uçtan uca eksiksiz bir “Deneyim” (Experience).

-2024 yılı sonuna kadar tamamen elektrikli ürün gamı ile “Elektrikli” (Electric).

-Minimum elektrik tüketimiyle maksimum performans sunmak üzere “Verimlilik” (Efficiency).

-Sürdürülebilirlik hedefi ve 2038 yılına kadar Net Sıfır Karbon olma taahhüdü ile “Çevre” (Environment).”

Projenin önemine işaret eden Peugeot CEO’su Linda Jackson, “Peugeot, E-Lion projesiyle tüm teknolojik birikimini ve ekiplerinin yaratıcılığını, tüm müşterilerinin sürdürülebilir ulaşıma erişmesi için seferber ediyor. Lider olarak yolu açmak istiyoruz. Bu inanılmaz derecede ödüllendirici bir görev” dedi ve ek olarak şunları aktarıldı: “Marka tamamen yeni bir elektrikli ürün gamına sahip. Yeni E-208, E-2008, E-308, E-308 SW, E-3008, E- RIFTER, E-TRAVELLER, E-PARTNER, E-EXPERT, E-BOXER ile pazarın en dikkat çekici modelleriyle tüketicilerin karşına çıkan PEUGEOT, ürün gamını E-408 ve E-5008 olmak üzere 2024 yılında iki yeni modelle daha zenginleştirecek. Böylece Peugeot, 9 binek araç ve 3 hafif ticari araçla, Avrupa’nın ana akım otomotiv üreticileri arasında en kapsamlı elektrikli ürün gamına sahip olacak.

2023 yılını E-208 ve E- 2008 ile Avrupa’da elektrikli B segmentinin lideri olarak tamamlayan Peugeot, aynı zamanda sıfır emisyonlu hafif ticari araç satışında da Avrupa’da ilk sırada yer alıyor. YouGov organizasyonu tarafından 2023 yılında yürütülen yıllık bir araştırmaya göre Peugeot, üst üste beşinci kez Fransız halkının en sevdiği otomobil markası oldu. Peugeot, müşteri gereksinimlerini karşılamak üzere pazardaki en iyi sürüş menzillerini sunmaya kendini adamış durumda. Örneğin yeni E-3008, 700 kilometreye ulaşan menzili ile segmentinde yeni bir standart belirliyor; yeni E-208 ise 566 kilometre şehir içi sürüş menziliyle kullanıcılarına güven veriyor.”

Peugeot paylaşımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER