reklamı kapat

POPÜLER

Lego McLaren Senna

LEGO’dan 1 milyon dolarlık McLaren Senna’ya mini set

LEGO, büyük küçük demeden herkesin ilgisini çeken ürünlere imza atıyor. Özellikle çocukların yaratıcı olmalarına büyük katkı sağlayan LEGO, yeni mini setiyle bu iddiasını sürdürüyor.

Şirket, 1 milyon dolarlık fiyat etiketiyle göze çarpan McLaren Senna’yı mini bir kite dönüştürdü. Ufak boyutta olması sebebiyle çok fazla detayın yer almadığı oyuncak kitinde bir rüzgar tüneli de bulunuyor. Ayrton Senna’dan esinlenilerek mini bir figürün de yer aldığı araçta minifigür kokpitten çıkarılabiliyor ve ön cam değiştirilebiliyor. Aksesuar unsurları, McLaren yarış pilotunun kaskını ve anahtarını da içeriyor. Araç 4 cm yüksekliğinde, 15 cm uzunluğunda ve 5 cm genişliğinde. LEGO’nun McLaren Senna setinin yurt dışındaki fiyatı yaklaşık 15 dolar iken, Türkiye’deki fiyatı ise yaklaşık 100 TL. Setin 7 yaş üzeri olduğunun altını çizmekte yarar var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

McLaren 720S’e özel set

LEGO ve McLaren iş birliğinin ilk kez bu set için yapılmadığını belirtelim. Şirket daha önceden 720S modeli için McLaren ile iş birliği gerçekleştirmişti. Ford GT, GT40 ve McLaren P1 gibi modellerin de önceden yerini aldığı seri olan Speed Champions ekibine katılan 720S üyesi, mini figür sınıfında kullanıcılarla buluşmuştu.

İlginizi çekebilir

403 km/s’lik maksimum süratle gelen McLaren Speedtail