reklamı kapat

POPÜLER

Karşınızda göz alıcı LEGO Technic McLaren Senna GTR

Karşınızda göz alıcı LEGO Technic McLaren Senna GTR

McLaren Senna üzerine kurulan McLaren Senna GTR için özel hazırlanan LEGO Technic sürümü görücüye çıkarılmış durumda.

McLaren Senna biliyorsunuz uzun süredir satın alınarak normal yollarda kullanılabilen bir otomobil. Her detayı, tasarımı ve performansı büyük ses getiren bu araç, geçtiğimiz yol GTR versiyonuna da sahip olmuştu. Cenevre’de görücüye çıkartılan McLaren Senna GTR, piste özel olarak üretilmiş tam bir canavar olarak ses getirmişti. Piste özel olduğunu tasarımıyla da gösteren ve devasa bir rüzgarlık ile gelen otomobil, gücünü firmanın 4 litre V8 çift turbo motorundan alıyor ve toplam 814 beygir güç üretebiliyor. Normal Senna’yı 25 beygirle geçen otomobil, yedi ileri çift kavrama şanzıman ile geliyor.

Toplam ağırlık 1.187 kg seviyesinde olan GTR, normal modelden yaklaşık 10 kg daha hafif bir pist canavarı ve artık bir LEGO Technic sürümüne de sahip. 830 farklı parçadan oluşan bu özel model, aktarıldığı kadarıyla 2021 Ocak ayında satışa çıkacak ve pahalı olmayacak. Bu set için 50 dolarlık bir yurt dışı fiyatı belirlenmiş durumda.

McLaren Senna GTR için başka neler söyleyebiliriz?

Baktığımız zaman 19 inç jantları bulunan GTR, slick Pirelli lastikler ile pistte maksimum performansı vermeye odaklanıyor. Altı pistonlu 15 inç karbon seramik disk frenleriyle dizginlenen model, bir dokunmatik multimedya ekranına ya da ses sistemine sahip değil.

Bir yarış otomobili olduğu için bunları kaldıran firma, ilginç olarak bir klimaya yer vermiş durumda. Sürücüsünü karbon fiber yarış koltuğunda tutan GTR’dan 75 adet üretiliyor ve tüm modeller fiyat 1.4 milyon dolar olmasına rağmen tamamen satılmış.

İlgili Video