reklamı kapat

POPÜLER

BMW ve LEGO’dan tam boyutlu uçan motosiklet konsepti [Video]

Geçtiğiz kasım ayında 603 parçadan oluşan BMW R 1200 GS LEGO tasarımıyla karşımıza çıkan tasarım ekibi yaratıcılığın sınırlarını zorlayarak aynı set üzerinden uçan bir motosiklet konsepti tasarladı.

LEGO dünyası içerisinde kendine has bir ekosistemi olan ve birbirinden etkileyici projeleri görme fırsatımız olan bir yer. Yüzüklerin Efendisi ve Star Wars gibi kült filmlerin etkileyici projelerinin yanı sıra “Teknik” başlığı altında oluşturulan projeler de kendi standartlarını oluşturuyor. Haberimizde sizlerle paylaşacağımız BMW ve LEGO ortaklığının son projesini yakın zamanda 603 parçadan oluşan BMW R 1200 GS setiyle hatırlayabilirsiniz. Geliştirilen bu projenin ardından yeni bir tasarım için tekrar bir araya gelen BMW ve LEGO bu kez uçan bir motosiklet projesi meydana getirdi. Lakin bu seferki proje amacını biraz aşmış olabilir.


1200 GS projesinde kullanılan 603 parçanın tekrar kullanılmasıyla üretilen uçan motosiklet konsepti yaratıcılığın sınırlarının ne kadar zorlanabildiğinin son zamanlardaki en güzel ve eğlenceli kanıtlarından bir tanesi. 603 parçadan oluşan Lego projesinin tamamlanmasının ardından bununla yetinmeyen ekip bir adım daha ileri giderek modeli aynı zamanda “günlük kullanım” için gerçek boyutlu olarak da tasarladı. Günlük hayatta sunulan motosikletlerin parçalarından oluşan gerçek boyutlu konsept bilim kurgu filmlerini anımsatmıyor da değil. LEGO ile geliştirilen projenin Danimarka’nın Kopenhag kendinde yer alan LEGO World‘de ve Münih’teki BMW Group Araştırma & Inovasyon Merkezi’nde ve BMW Welt’te sergileneceğini açıklayan tasarım ekibi bu heyecanı hayranlarıyla da paylaşmayı ihmal etmiyor. BMW ve LEGO’nun iş birliği bununla sınırlı değil. LEGO, BMW’nin 60’lı yıllara damga vuran motosikletini de sete dönüştürmüştü. LEGO setiyle ilgili bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO