reklamı kapat

POPÜLER

lego mini cooper arka

Artık Mini Cooper’ın da bir LEGO’su var [Video]

Lego’nun mini figürlerine artık bir yenisi daha eklendi. Zaten ortalama araba boyutlarına göre küçüklüğüyle ön plana çıkan otomobillerin üreticisi olan Mini Cooper’ın Mk VII modeli LEGO ailesinin bir üyesi olabilmesi için daha da küçültülerek LEGO severlerin beğenisine sunuldu. Otomobil endüstrisinin bu en sevimli tasarımlarından biri olan küçük arabanın orijinal karakterini yansıtmak için LEGO formuna İngiliz yarış arabası tarzında beyaz çizgili yeşil bir renk, beyaz çatı ve beyaz yan aynalar kullanıldı.

Bu ufak araba modeli, motor kapağının altında yer alan bir motor replikası, bir yedek lastik bölmesi, bir piknik sepeti ve battaniye takımı gibi gizli detaylar da içeriyor.

lego mini cooper arka

Geçtiğimiz yıllarda Mini Cooper’ın bir LEGO versiyonu yapılması için bir çağrı yapan LEGO hayranlarından oluşan bir komite, LEGO’nun yeni fikirleri biraraya getirdiği internet sitesine de bununla ilgili konsept tasarımlar yüklemişti. LEGO daha önce 2011 yılında Volkswagen T1 Camper Van’ın bir modelini hazırlayarak yine bir klasik arabaya el atmıştı.

1.077 parçalık bu setin ağustos ayından itibaren 99,99 dolara satışa sunulacağı açıklandı.

VİDEO