reklamı kapat

POPÜLER

Chevrolet, Batmobile’i LEGO olarak gerçeğe dönüştürdü [Video]

Batman’in amansız macerasını LEGO olarak beyaz perdede göreceğimiz önümüzdeki günlerde meraklılarını heyecanlandıran bir proje karşınızda.

Batman’in Gotham‘ı daha iyi bir yer haline getirmek için verdiği mücadeleye 10 Şubat‘ta LEGO olarak farklı bir boyutta şahit olacağız. Meraklıları film için şimdiden geri saymaya başlamışken devam etmekte olan Detroit Otomobil Fuarı‘nda yapılan tanıtım etkinliği heyecanı iki kat artırdı. Kahramanımızın meşhur aracı Batmobile için LEGO ekibini bir araya getiren Chevrolet, bu modeli alüminyum platform üzerine geliştirerek gerçek hayata uyarladı. Ortaya içerisine bindiğinizde sizleri Batman’in bitmek tükenmek bilmeyen aksiyon dolu dünyasına davet eden mükemmel bir tasarım çıktı.

batmobilechevy2
Batmobile’ın gerçek hayata LEGO olarak dönüştürülmesinin tasarım süreci tam 222 saat sürdü. LEGO ekibi tasarım aşamasının ardından toplamda 340.000 parçayı bir araya getirmek için 1.833 saat sürecek olan zorlu ama bir o kadar da keyifli inşa sürecini tamamladı. Tasarım ve “montaj” adımlarının ardından ortaya 768 kilogram ağırlığa, 2,81 metre genişliğe ve 5,1 metre uzunluğa sahip Speedwagon çıktı. Chevrolet bununla birlikte tasarımın içerisine; Apple CarPlay, Android Auto ve 4G LTE Wi-Fi gibi multimedya ve bağlanılabilirlik desteğini eklemeyi de ihmal etmedi. Chevrolet’in de desteğiyle suçluların Batman’den korkmak için artık bir nedeni daha var. İlgili videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

Bonus Video: Tanıtım filmi

İLGİLİ HABERLER