reklamı kapat

POPÜLER

Formula 1 LEGO

Renault-LEGO ortaklığıyla, 600 bin parçalık “gerçek boyutlu” Formula 1 aracı! [Video]

Önümüzdeki günlerde düzenlenecek etkinlikle tanıtılacak olan gerçek boyutlu Formula 1 LEGO’su şimdiden heyecan yaratmayı başardı.

Birbirinden özel projelerle büyük-küçük herkesin ilgi alanında kalmaya devam eden LEGO pek sık olmasa da devasa projelere de imza atıyor.Filmlerde gördüğümüz karakter veya araçları gerçek boyutlu olarak karşımıza çıkartan marka son olarak Detroit Otomobil Fuarı‘nda karşımıza çıkmıştı. LEGO Batman filminde yer alan Batmobile‘ı gerçek boyutlu olarak üretmek için Chevrolet ile ortaklığa giden üretici bu kez pistlere inmiş şekilde meraklılarıyla buluşacak.

40. yıla özel kutlama

Renault’nun yarışlardaki 40. yılını kutlamak adına son dönemlerin en zahmetli işlerinden birini hayata geçiren ekip, 600 bin parçadan gerçek boyutlu bir Formula 1 aracını üretti. RS17‘nin merkeze alındığı projenin gövdesi dışındaki lastik, direksiyon ve koltuk gibi parçalar ise gerçek modelden alınarak LEGO versiyona entegre edilmiş. Şimdilik yapım süreciyle ilgili detaylı bilginin paylaşılmadığı RS17 LEGO’nun tanıtım etkinliği 9 Aralık‘ta düzenlenecek özel bir etkinlikle gerçekleştirilecek. Fransa’da düzenlenecek olan etkinlikte, katılımcıların, ufak ölçekli modelleri evlerine götürebileceği ve stop motion yöntemiyle kendi LEGO fimlerini çekebilecekleri bir ortam olacak. Bizimse şimdilik trailer niteliğinde heyecan yaratan bir videoyla idare etmemiz gerekiyor. Haberin ilgili videosuna ana görsel üzerinden ulaşabilirsiniz.