reklamı kapat

POPÜLER

Home - A VR Spacewalk BBC
Home - A VR Spacewalk BBC
Home - A VR Spacewalk BBC
Home - A VR Spacewalk BBC
Home - A VR Spacewalk BBC

BBC’den herkesi Uluslararası Uzay İstasyonu’na götüren VR deneyimi [Video]

BBC bugün üzerinde uzun süredir çalıştığı Home – A VR Spacewalk isimli sanal gerçeklik yapımını indirmeye sundu. Uluslararası Uzay İstasyonu’da geçen bu nefes kesici deneyime hazır mısınız?

BBC‘nin dijital prodüksiyon stüdyosu Rewind ile ortaklaşa yaptığı Home – A VR Spacewalk, sanal gerçeklik başlıkları HTC Vive ve Oculus Rift için hazırlanmış bir yapım. Ücretsiz olarak Steam Store ya da Oculus Store üzerinden indirilebilen yapım, temel olarak bir VR oyunu olarak da nitelendirilebilir. Kişilerin Uluslararası Uzay İstasyonu‘a götüren çalışma, NASA’nın ISS eğitim programından ilham alınarak hazırlanmış. ISS’in hem içerisinde hem de dışında geçen bu nefes kesici içerik, verilen tamir görevlerinin yerine getirilmesine odaklanıyor. Gerçekte 217 kişinin yaptığı uzay yürüyüşünü evinizin konforuna getiren yapım, harika grafikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle Dünya’nın boyutunu birebir yaptıklarını belirten ekip, birçok insanın gerçekte yaşayamacağını deneyimi mümkün kılıyor.

BBC, Home – A VR Spacewalk ile uzay tutkunlarını heyacanlandırıyor

Uluslararası Uzay İstasyonu‘na aktif olarak gitmek isteyen binlerce insan bulunuyor. Ancak biliyorsunuz bu sadece bir kaç insanın elde edebildiği bir deneyim olarak kalıyor. Sanal gerçeklik sayesinde bu insanların hayalini gerçeğe dönüştüren yapım, söylendiği kadarıyla benzersiz bir deneyim sunabiliyor. Unreal Engine oyun motoruyla hazırlanan bu yapımın tanıtım videosu aşağıda yer alıyor.

Video