reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone X’undan kıl çıkan Türk para iadesi istedi [Video]

Apple‘ın neredeyse çerçevesiz ekranlı modeli iPhone X, 24 Kasım’da Türkiye’de satışa sunuldu. Daha bir hafta geçmeden, ilk ilginç olayı yaşamış olduk.

Apple’ın yeni cihazlarının çıkışından sonra genellikle yurt dışı kaynaklı ilginç haberlere denk geliyorduk. Ancak bu sefer o ilginç olaylardan biri Türk kullanıcılardan birinin başına geldi. Ekşisözlük’te başına gelen olayı paylaşan gkn s isimli kullanıcının satın aldığı beyaz iPhone X’dan “kıl çıktı“.

İlk okuyuşta kulağa saçma gelmiş olabilir ancak gerçekten de durumun özeti tam olarak bu şekilde. gkn s, telefonu bir teknoloji mağazası zincirininden çevrim içi alışverişle temin ettiğini belirtiyor. Kapalı kutuyu açarken (kutu açılış videosu çekerken) kayıt altına aldığını, çünkü teknoloji konusunda şansız bir insan olduğunu belirten kullanıcının şansı bu kez de şaşırtmamış. Kutuyu açtıktan sonra cihazın arkasını çeviren gkn s, cihazı koruyan jelatin ile telefon arasına sıkışmış bir kıl olduğunu fark ediyor ve tabii ki soluğu Apple müşteri hizmetlerinde alıyor.

“Kıl bir durum”

Başına gelen olayı esprili bir dille anlatan gkn s, müşteri hizmetlerinin durumu çok da önemsemediğini belirtiyor. Ancak satın aldığı mağazayla iletişime geçen kullanıcı firmanın para iadesi yapacağını da eklemeden geçmiyor. El değmeden üretilmiş iPhone X’un jelatini arasına sızan kılın gizemi ise teorisyen sözlükçüler tarafından ele alınmış. Söz konusu cihazın “14 gün içinde koşulsuz iade” özelliğiyle geri dönmüş cihazlardan biri olabileceği söyleniyor. gkn s‘nin paylaştığı sözlük yazısına buradan ulaşabilir, LOG’a özel olarak paylaştığı videoyu haberin devamından izleyebiliriniz.

Video