reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X saç çekiyor

iPhone X’da “dünyanın en ilginç problemi” yaşanıyor

Apple‘ın yeni nesil akıllı telefonu iPhone X, genel olarak bazı eleştirilere rağmen beğenilen ve hepsinden önemlisi sorunsuz görünen bir akıllı telefon. Ancak kullanıcılar telefonla alakalı çok ilginç bir problem yaşıyor.

Yüksek fiyatına rağmen yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de popüler olan iPhone X, artan şikayetlere göre kişilerin saçlarını ve sakallarını yakalıyor / çekiyor. Evet bu konuda yüzlerce kişiden farklı şikayetler geliyor. Söylendiği kadarıyla telefonun sessize alma butonuyla çerçeve arasındaki boşluk, telefonla konuşurken o bölgedeki saçları yakalıyor. Görüşme bittiği zaman telefonu yüzünüzden uzaklaştırdığınız zaman ise bu saçlar çekilerek anlık bir acı yaşatıyor. Bu sorunu gün içerisinde birden fazla yaşayan kişilerin çok kızdığı görülürken, Apple‘a bunun için şikayetler yağıyor. Kişiler şakayla eleştirerek iPhone X’un “bu özelliğini” hiç sevmediklerini de söylüyor. Ayrıca bazı kullanıcılar kameranın da saç yakalayabildiği belirtiyor. iPhone 6 zamanında da buna benzer bir durumun yaşandığı hatırlanıyor.

Apple iPhone X saç çekiyor

iPhone X, Apple’ın en yenilikçi telefonu konumunda

Yeni iPhone’un donanım özellikleri oldukça yenilikçi detaylara sahip. Telefon home butonu olmayan yapısıyla şirketin geleceğini gözler önüne seriyor. A11 Bionic işlemcisiyle yüksek performans sunan cihaz, aynı zamanda Face ID sistemiyle de yüz tanıyabiliyor. TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulan yüz tanıma sistemi, güzel çalışıyor olmasıyla beğeni topluyor. İkizleri ayırt etme haricinde oldukça güvenli görünen sistem, söylendiği kadarıyla Touch ID‘yi aratmıyor. Super Retina isimli OLED ekran üzerine kurulan akıllı telefon, çelik kasası ve optik görüntü sabitlemeye sahip kameralarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

İlgili Video