reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone Xs iPhone Xs Max

iPhone Xs ve Xs Max, “kişileri çok fazla güzelleştirdiği” eleştirisiyle gündemde

Teknoloji devi Apple‘ın yeni akıllı telefon modelleri iPhone Xs ve Xs Max, iPhone X’dan daha iyi kameralar taşıyor. Ancak telefonlar şu an kişileri fazla güzelleştirdiği için eleştiriliyor.

iPhone Xs ve Xs Max aynı kamera sistemleri üzerine kuruluyor. İki modelin de arkasında 12 megapiksel geniş açı ve 12 megapiksel telefoto olmak üzere çiftli kamera yer alıyor. Modellerin önünde ise 7 megapiksel Truedepth kamera bizleri karşılıyor. Apple A12 Bionic işlemcinin getirdiği imkanlar sayesinde iPhone X‘dan daha iyi görüntü kalitesi sunan yeni iPhone modelleri, özellikle Smart HDR özelliğiyle büyük fark yaratıyor. Ancak telefonları deneyen kişiler ilginç bir değişikliği gündeme getiriyor. Söylendiği kadarıyla telefonların ön kamera sistemi kişilerin cildini aşırı şekilde düzgünleştiriyor. Bu konuda “Apple ön kameraya gizli bir güzellik filtresi koymuş” yorumları yapılırken, farkı aşağıdaki fotoğraf açıkça gözler önüne seriyor. Yeni modeller iPhone X’a oranla cilde daha fazla işlem uyguluyor ve pürüzsüz hale getiriyor. Ancak bu yüzden ciddi detay kaybı yaşanırken, “aşırı işleme sorununun” arka kamerada da yer aldığı belirtiliyor. Evet bunu birçok kişi sorun olarak kabul ediyor.

Apple iPhone Xs iPhone Xs Max

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone Xs ve Xs Max, bu özelliğiyle kadınları çok memnun ediyor

Ancak erkek kullanıcıların büyük çoğunluğu yeni telefonlarıyla çektikleri öz çekimleri beğenmediklerini belirtiyor. Konu hakkında “ben gerçekte bu kadar güzel değilim” ya da “fotoğraflar makyaj yapılmış gibi çıkıyor” yorumları yapılıyor. Süreçte özellikle Apple’ın bu işleme altyapısı için seçme şansı vermemesi oldukça eleştirilirken, bu konuda ünlü YouTube kanalı Unbox Therapy‘den gelmiş bir video da bulunuyor. Şu an yüzlerce kullanıcı iPhone’un eski doğal ve detaylı kamera sonuçlarını istiyor. Firmanın bu konuda bir geri adım atıp atmayacağı ise merak ediliyor.

Video