reklamı kapat

POPÜLER

iPhone şeklinde mezar taşı çılgınlığı

Teknolojik cihazlara olan sevgisini öldükten sonra bile göstermek isteyenler, birbiri ardına iPhone şeklinde mezar taşı siparişi veriyor.

Advertisement

Gerçek hayatta oldukça etkisi altına girdiğimiz akıllı telefonlar, bazılarımızı öldükten sonra bile rahat bırakmayacak gibi görünüyor. Çünkü insanlar, iPhone şeklinde bir mezar taşına sahip olmak için sipariş üzerine mezar taşları yaptırıyor. Bu çılgınlık, başta Rusya olmak üzere dünyada oldukça popüler olarak yaşanıyor. Uygulama, tema olarak düz bir zemine dik bir şekilde oturtulmuş bir iPhone’un ölen kişinin mezar taşı görevini yapmasına dayanıyor. Ancak söz konusu bir iPhone olunca mezar taşına ölen kişinin ismi ve soy ismi değil boydan bir fotoğrafı da koyulabiliyor. Peki, bu çılgın fikrin ve tasarımların arkasında kim var dersiniz?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Son olay sonrası gözler yine bu çılgınlığın üzerinde

Pavel Kalyuk, bu fikrin sahibi ve mezar taşlarını hazırlayıp müşterilere teslim eden isim. Kalyuk, mezar taşlarını yapabilmek için Rusya, Novosibirsk’te bulunan Autograph isimli bir şirkette çalışıyor. iPhone şeklindeki mezar taşları ortalama 6 bin lira fiyatla satılıyor. Bazalt mezar taşları için lazer işleme kullanıldığını söyleyen Kalyuk, bu işe önce dikkat çekmek amaçlı başladıklarını itiraf ediyor. Bu tarz mezar taşlarına genelde Rusya’da oldukça rastlanıyor. Son olarak yine aynı ülkede, Rais Shameev isimli bir babanın 2016’da hayatını kaybeden kızı için yaklaşık 1,5 metrelik bir iPhone şeklinde mezar taşı yaptırdığının öğrenilmesi dikkatleri yine bu çılgınlığın üzerinde topladı. Babanın kızı için yaptırdığı mezar taşında kızı Rita Shameeva’nın boydan bir fotoğrafı bulunuyor. iPhone şeklindeki mezar taşının arkasında bir de beyaz bir Apple logosu bulmak mümkün. İlgili mezar taşı fotoğrafına yukarıdaki galeriden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

138 metreden düşen iPhone’a hiç bir şey olmadı