reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 P30 Pro

Huawei P30 ve P30 Pro modellerini detaylandıran yeni bilgiler

2018’i akıllı telefon tarafı açısında çok güzel kapatan Huawei, 2019 modellerine de hazırlanıyor. Bu açıdan Huawei P30 ve P30 Pro modellerini detaylandıran yeni bilgiler bulunuyor.

Uzun zamandır gündemde gelmeyen Huawei P30 ailesi, kısa süre önce yeni bilgiler kazandı. Buna göre hem Huawei P30 hem de P30 Pro modellerinde OLED ekran (6,1 ve 6,5 inç) yer alıyor. Pro olmayan modele de OLED ekran koyarak fark yaratacak firma, iki modelde de ekrana entegre parmak izi sensörü kullanıyor. İki telefona da Kirin 980 işlemci ile güç verecek Huawei’nin, normal modele 8GB, Pro modele ise 12 GB RAM koyacağı söyleniyor. Merak edilen akıllı telefonların kamera tarafından da bilgiler var. Buna göre P30’un arkasında Mate 20 Pro’da kullanılan ile aynı üçlü kamera modülü yer alıyor. Bunun merkezinde Sony IMX600 sensörün bulunduğu belirtiliyor. P30 Pro’da ise daha gelişmiş yeni bir kamera kurulumu kullanılacak gibi görünüyor. Firmanın burada Oppo gibi periskop benzeri bir yapı kullanarak yüksek yakınlaştırma sunmayı planladığı belirtiliyor. Bu kamera sisteminin merkezinde ise 1/1.8 inç boyuta sahip 38 megapiksel IMX607 sensör yer alacak deniyor. İki modeli de su damlası olarak geçen ve ön kamerayı içerisine alan bir ekran çentiği üzerine kuran firmanın, sadece normal modele 3.5 mm kulaklık girişini koyacağı belirtiliyor. Hepsine ek olarak telefonlarda 40W değil 22.5W gücünde bir hızlı şarj sisteminin kullanılacağı da gelen bilgiler arasından öne çıkıyor. Bu kullanıcılar için biraz üzücü görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 ve P30 Pro büyük ses getirecek cihazlar

Bunlara ek olarak seride bir de Lite model bulunuyor. Söylendiği kadarıyla 6 inç FHD+ ekran ile hazırlanan telefon, parmak izi sensörü arkasında taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu