reklamı kapat

POPÜLER

BMW 8 Serisi M850i Individual Night Sky

Dünyada bir ilk! Uzaydan gelen taşların kullanıldığı BMW 8 Serisi: M850i Individual Night Sky

20 yıl aranın ardından model gamına yeniden eklenen BMW 8 Serisi, bu yılki Cenevre Otomobil Fuarı’nda çok özel bir M850i versiyonu ile sahne alıyor.

Sadece 1 adet üretilmesi planlanan M850i Individual Night Sky adındaki bu özel otomobilde gezegenimizin dışından bir materyale yer verilmiş. Adından da anlaşılacağı gibi bu otomobil Bavyeralı markanın BMW Individual kişiselleştirme biriminin imzasını taşıyor. Night Sky’ın orta konsolunda, motor çalıştırma düğmesinde, vites kolunda, iDrive sisteminin kontrol panelinde ve kapı eşiğinde meteorittik kaya kullanılmış. Ayrıca bu malzemenin geometrik karakteristiği de aracın pek çok yüzeyine işlenmiş. M850i Night Sky’ın tavan döşemesi, orta konsolu, fren diskleri ve dış ayna kapakları dünya dışından ilham alan bir  tasarım sunuyor. Otomobilin biyonik tasarıma sahip alüminyum fren kaliperleri de BMW Motorsport tarafından geliştirilmiş ve 3D baskı teknikleri kullanılarak üretilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


M850i Individual Night Sky’ın motor kaputunun altında ise 530 bg ve 750 Nm verileri sunan standart M850i motoru görev yapıyor. Çift turboya sahip olan V8 ünite, xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8-ileri Steptronic şanzımanla kombine edilmiş. 0’dan 100 km/s hıza sadece 3.7 saniyede çıkabilen M850i’de sürüş dinamizmini arttıracak pek çok teknoloji bulunmakta. BMW’nin bu özel Coupe’si arka tekerlekleri 2.5 dereceye kadar döndüren Integral Aktif Direksiyona, elektronik olarak kontrol edilen Adaptif M süspansiyonlara ve Aktif Stabilizasyon özelliğine sahip.

İlgili video

Uzun süren bekleyişin ardından artık sıra onda; 2019 BMW 8 Serisi