reklamı kapat

POPÜLER

BMW 520d xDrive

5 milyon TL’lik yeni BMW 520d xDrive ön rezervasyona açıldı

Yeni BMW 5 Serisi Sedan, Türkiye’ye ilk etapta içten yanmalı mild hybrid dizel motorlu versiyonuyla (BMW 520d xDrive) geliyor.

Ön rezervasyon sürecine tam 5.093.800 TL fiyatla başlanan BMW 520d xDrive modelinin Türkiye satışı hakkında şunlar aktarıldı:Yeni nesil teknolojilerle desteklenerek geliştirilen BMW 5 Serisi’nin en çok tercih edilen dizel motor seçeneği, yeni BMW 520d xDrive Sedan, Mild Hybrid versiyonuyla daha düşük yakıt tüketimi, daha az karbon salımı ve daha yüksek performansı bir arada sunuyor. Yeni xDrive Sedan’da kullanılan dört silindirli 2 litre hacmindeki dizel ünite, 197 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. İçten yanmalı dizel motora ek olarak görev yapan mild hybrid teknolojisinin destekçisi elektrikli ünite ise 11 beygir güç 25 Nm tork değeriyle dikkat çekiyor. BMW’nin 8 ileri Steptronic şanzımanıyla kombine edilen Mild Hybrid teknolojisine sahip dizel motor Yeni xDrive Sedan’ı 0’dan 100 km/s hıza 7.3 saniyede ulaştırıyor. WLTP verilerine göre otomobilin yakıt tüketimi ise 5.6 – 5.1 lt / 100 km olarak dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW’nin tüm dünyada en çok bilinen ve tercih edilen modelleri arasında yer alan 5 Serisi, sekizinci nesli ile yepyeni bir formda otomobil tutkunlarının karşısına çıktı. Yan profilden incelendiğinde Yeni xDrive Sedan, bagaja doğru uzayan C sütunu ve bu bölümde yer alan model ismiyle yeni bir çağın başlangıcına öncülük ediyor. Yeni xDrive Sedan, Dinamik Karşılama Aydınlatması ile otomobile binerken ve inerken kapı alanını güvenlik amacıyla aydınlatıyor ve aynı zamanda çeşitli animasyonlarla kullanıcısını karşılıyor. 

Yeni BMW 520d xDrive Sedan’ın iç mekanı, sürücü odaklı tasarımıyla öne çıkan BMW Curved Display (Kavisli Ekran) ile kullanıcısını karşılıyor. Otomobilin 12,3 inç boyutundaki gösterge ekranını 14,9 inç büyüklüğünde multimedya ekranı tamamlıyor. BMW Curved Display sayesinde otomobilin içinde yer alan fiziksel düğmeler en az seviyeye indiriliyor.

BMW Interaction Bar’da yer alan “My Modes” ayarlarının her biri sürekli değişen görsel deneyimler ve duygusal aydınlatmalarla yeni BMW 520d xDrive Sedan’ın kabininde birbirinden farklı atmosferler yaratıyor. Otomobilin yeniden tasarlanan direksiyonu düz alt kısmı ve üç kollu yapısıyla öne çıkıyor. Direksiyon üzerinde yer alan düğmeler Yeni BMW 5 Serisi Sedan’da dokunmatik özelliğine sahip. Konsolun ortasında yer alan yeni vites seçici paneli arkadan aydınlatma ile araç içindeki premium havayı destekliyor.”

BMW 520d xDrive Türkiye macerası yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu