reklamı kapat

POPÜLER

Opel

Opel planı açıkladı; işte markanın kısa vadeli ürün stratejisi

4 yıllık kısa vadeli bir planlamanın duyurusunu gerçekleştiren Opel, stratejinin merkezinde elektrikleşme felsefesini yerleştirmiş durumda.

Özellikle yeni jenerasyon Corsa ile büyük beğeni toplayan Opel, yıl sonuna doğru yaklaştığımız şu günlerde kısa vadeli planlamalarını açıklayanlar arasında dahil oldu. Marka, Grandland X Hybrid’in ardından elektrikli Corsa ile tahmin edildiği gibi artık yeni nesil üniteleri daha ağırlık verme konusunda oldukça net bir tavır içerisinde. Nitekim kısa süre önde resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara da baktığımızda dört yıllık plan için tüm ürün gamının elektrikleşme süreciyle bezeneceği dile getiriliyor. 2021 itibarıyla sekiz elektrik dokunuşlu modeli kullanıcılara buluşturmak istediğini açıklayan şirket, PSA birlikteliğinin ivlemelenmesini de bu sayede devam ettirmek istiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel elektrikleşmeyi merkeze almış durumda

PACE adı verilen planlamayla ilgili açıklamalarda bulunan Opel İcra Kurulu Başkanı Michael Lohscheller; “Tüm ürün portföyümüzü 2024 yılına kadar elektriklendireceğiz. Bu yıl Corsa-e ve Grandland X Hybrid4 ile çalışmaya başladıktan kısa bir süre sonra başka modeller de takip edecek. Bu ürün portföyü, Avrupa emisyon standartlarına ulaşmak için bizi mükemmel bir konuma getirecek. Elektro-hareketliliği bu konuda vazgeçilmez bir bileşen olarak görüyoruz. Lakin içten yanmalı motorları da burada es geçmemek gerekiyor. Modernleştirilen verimli yanmalı motorlarımız da şirketimizi sürdürülebilir geleceğe hazır hale getirme konusunda da önemli bir katkı sağlayacaktır.” ifadelerine yer verdi. Almanya merkezli üretici bu planlama kapsamında kademeli olarak elektrikli Mokka X ve Vivaro modellerini ilk olarak karşımıza çıkartacak. Combo modellerini de yine ilk kademede benzer aşamalardan geçirmesini beklediğimiz markanın yeni jenerasyon Astra ile de süreci taçlandırması şaşırtıcı olmayacak.

İlgili video

Opel Corsa-E