reklamı kapat

POPÜLER

2019 Opel Corsa
2019 Opel Corsa

Yeni Opel Corsa’dan heyecan yaratan ilk görsel

Türkiye’de oldukça popüler olan otomobil modellerinden Opel Corsa, yenileniyor. Yeni Opel Corsa için resmi olarak yayımlanan ilk görsel de karşımızda bulunuyor.

Özellikle ufak aileler tarafından tercih edilen Opel Corsa, firmanın milyonlar sattığı bir otomobil modeli. Türkiye’de de çok kullanılan aracın yenisinden ilk görsel gelmiş durumda. Firmanın resmi olarak paylaştığı bu görselde şimdilik yeni Corsa’nın sadece matrix LED farı görülüyor. Oldukça etkileyici duran bu far sistemi, aracın genel tasarımını ciddi şekilde modern hale getirecek gibi görünüyor. Ancak bu far sisteminin opsiyonel olarak sunulacağı belirtiliyor. Yeni jenerasyon Peugeot 208’in temel aldığı PSA Grup imzalı CMP platformu üzerine kurulacağı söylenen otomobilin, şimdilik teknik detayları bilinmiyor. Kısa süre kamuflajlı olarak karlı yollarda test edilirken görüntülenen otomobilin, gücünü ufak çaptaki turbo destekli motorlardan alacağı tahmin ediliyor. Burada üç silindir 1.3 litre PureTech motor ilk aday olarak yer alıyor. Corsa’nın elektrikli versiyonu ise 2020 yılında karşımıza çıkacak deniyor.

2019 Opel Corsa
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Opel Corsa çok merak ediliyor

Hatırlarsınız geçtiğimiz dönemde Opel ve Vauxhall markalarının Fransız Peugeot Societe Anonyme (PSA) Grubu’na satışı tamamlanmıştı. Bu büyük işlem sonrasında birleşik grup Volkswagen’in ardından Avrupa’nın en büyük ikinci üreticisi olmuştu.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni tasarım dili