reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleri

Bugün Türkiye’deki ilk mağazasını İzmir’de açan Huawei, bu mağazada dikkat çeken dizüstü bilgisayar modellerini de satışa sundu. İşte bu modellerden Huawei MateBook X Pro ve hakkında bilinmesi gereken Türkiye fiyatı dahil her şey.

Yeni Huawei MateBook X Pro, görebileceğimiz üzere şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bir açıdan Apple MacBook Pro ailesini andıran cihaz, oldukça geniş bir dokunmatik yüzeye sahip. İnce çerçeveleriyle çağa uyum sağlayan model, özellikle kamerasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü dizüstünün kamerası klavyedeki F6 ile F7 tuşlarını arasındaki tuş içerisinde yer alıyor. Buna basıldığı zaman açılan 720P kamera, kullanılmadığı zaman kapatılabiliyor. Bu sayede hem güvenlik (Gizli görüntü alma) endişeleri ortadan kaldırılıyor ve hem de çerçeveler çok daha ince hale getirilebiliyor. Cihaz bu açıdan gerçekten sınırları zorluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MateBook X Pro teknik olarak da oldukça güçlü bir dizüstü. 13.9 inç ekranı dokunmatik olarak tasarlanan dizüstü, 3000×2000 piksel çözünürlük sunuyor. Ekran gövde oranı yüzde 91 olan ürün, 450 nit parlaklığa sahip. 8GB ya da 16 GB RAM ile alınabilen bilgisayar, gücünü Intel’in 8. jenerasyon i7 ve i5 (8550U/8250U) işlemcilerinden alıyor. Ekran kartı Nvidia MX150 olan ürün, 14.6mm kalınlığa ve 1.33 kg ağırlığa sahip. Parmak izi okuyucusu unutulmayan dizüstü, piliyle 14 saat karışık kullanım süresi sunuyor. 512 GB PCIe SSD ile donatılabilen MateBook X Pro, Thunderbolt 3 portunu da barındırıyor.

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro Türkiye satış fiyatı ne kadar?

Firma tarafından resmi olarak açıklandığı kadarıyla model 12.999 TL Türkiye başlangıç fiyat etiketine sahip. Bu fiyatın ileride aşağıya çekileceği ve bu konuda çalışmaların yürütüldüğü aldığımız duyumlar arasında yer alıyor.

İlgili Video