reklamı kapat

POPÜLER

Google Chimera Painter

Google’dan basit çizimleri fantastik canavarlara dönüştüren ilginç yapay zeka aracı [Dene]

Yapay zeka sistemleri inanılmaz bir hızda ilerliyor. Bunlar arasına şimdi Google imzalı Chimera Painter eklenmiş durumda. İşte detaylar;

Google imzalı Chimera Painter, buradan ulaşabileceğiniz tarayıcı tabanlı çalışan bir yapay zeka sistemi. Bir deneysel proje olan ve kullanması tamamen ücretsiz olan sistem, temel olarak basit çizimleri birer canavara dönüştürüyor. Bunun için yapay zekaya canlının / yaratığın / canavarın hangi bölümünü çizdiğinizi belirtmeniz yeterli oluyor. Sistem bu veriyi alarak hayali karakteri çok daha iyi çizilmiş hale getirebiliyor. Yaptığımız denemelerde olabildiğince iyi çalıştığını gördüğümüz araç, Google’ın yaptığı açıklamaya göre 10 binden fazla canavar görseli ile eğitilmiş. Yani yapay zeka bu makine öğrenme eğitimini kullanıyor ve sizin çiziminize bağlı olarak ortaya olabilecek en iyi sonucu sunmaya çalışıyor. Burada gerçekten ilginç sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Hatta Google’ın hazırladığı fantastik canavarlara sahip aşağıda gördüğünüz kart karakterlerinde de Chimera Painter‘ın imzası yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Chimera Painter oldukça eğlenceli görünüyor

Yapay zeka sistemleri artık ciddi ciddi yaratıcılık sürecine de dahil oluyor. İnsanların en iyi olduğu alana giriş yapmaları ürküten yapay zeka sistemleri, birçok kişiyi işinden edecek, birçok iş alanını değiştirecek ancak hayatı birçok kalemde de kolaylaştıracak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

BMW destekli elektrikli wingsuit