reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle
Volkswagen Beetle

Efsane Volkswagen Beetle tasarımı motosiklet formuna büründü; karşınızda Volkspod

Volkswagen Beetle, dünyanın en ikonik tasarımlarından birisine sahip. Bu model halen peşinden milyonları koşturuyor. Peki Beetle çizgisinde bir motosiklet nasıl olurdu?

Herkesin bildiği, halen çok ama çok beğenilen Volkswagen Beetle, gerçekten Volkswagen’in tarihinde en önemli araç konumunda yer alıyor. Firmanın bu kadar büyük hale gelmesinde önemli bir rol üstlenen Beetle, Brent Walter tarafından motosiklet formuna büründü. Bettle’ın ikonik yan gövde parçalarını farlarıyla beraber alarak bir “mini motosiklet” hazırlayan Walter, gerçekten dikkat çeken bir işe imza atmayı başarmış durumda. Bir koltuk ve gidon ile sürülebilir hale gelen bu tampon parçalarının altında, 79 cc’lik bir motor yer alıyor. Direkt olarak Volkspod olarak isimlendirilen bu model, firmanın geçtiğimiz dönemde daha modern hale gelen logosunu ve far yanında stop lambasını da taşıyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere aktif olarak sürülebilen bu Volkswagen Beetle tutkunların hayran olacağı motosiklet, çok geniş lastikleriyle arazide gitmeye de uygun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Beetle modelinin her hali ve her detayı güzel

Bu yüzden Volkspod da harika görünüyor. Üzerinde hatırı sayılır bir emeğin olduğu araç, farklı renklerde tasarlanmış ve bir süspansiyon sistemi kullanmıyor. Biraz ufak olduğundan kullanmanın çok daha kolay olmadığı Volkspod, retro tasarım ile modern altyapıyı güzel şekilde bir araya getiriyor. Bu tarz çalışmalar her zaman takdiri sonuna kadar hakediyor.

İlgili Video