reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen, giriş seviyesi elektrikli otomobilinden ilk detayları paylaştı

Kısa süre içerisinde çeşitlenecek elektrikli ailenin üçüncü üyesi olacak Volkswagen modeli, şimdiden bazı beklentilerle şekillenmeye başladı.

ID.3 cephesinin üretim macerasıyla birlikte kendi içerisinde elektrik macerasına da merhaba diyen Volkswagen, önümüzdeki birkaç yılda bunu ivmelendirmenin hazırlıklarını sürdürüyor. 2020 takvimine küresel bazda 34 yeni model koyan markanın elektrik ve hibrit dinamiklerini de merkeze oturttuğunu artık biliyoruz. Bu anlamdaki ikinci hamlesini SUV sınıfında yapacak olan yönetim ekibi, giriş seviyesi için de ilk kez bir gönderi paylaştı. Noel kutlamalarının da içerisinde katılarak esprili bir şekilde yapılan paylaşımla birlikte, ID.3’ün altında konumlanacak olan elektrikli modelden ipuçlarını gömeye başlıyoruz. Şimdilik ID Entry adıyla kodlanan araçla ilgili bazı teknik beklentileri de masada görmek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Volkswagen ID Entry” için ilk detaylar

Halihazırda tanıtımı gerçekleştirilen konseptleri anımsadığımızda aklımıza Buggy modeli geliyor. Lakin buradaki giriş seviyesi niteliğinde Buggy kadar radikal bir çizgi olmadığını da net şekilde görebiliyoruz. Tasarımındaki sınırlı detaylara bakıldığında arka bölümü tamamen saran LED stop net şekilde ayrılıyor. Önümüzdeki yıl içerisinde konsept formuyla tanıtılacağına dair detaylar var olan model için seri üretim tarihi ise 2022 olarak yine kaynaklarda karşımıza çıkıyor. Yer alacağı sınıf gereği 200 ile 250 kilometre aralığında menzil değerine sahip olması beklenilen “ID Entry”nin ebatlarıyla Polo‘ya yakın bir çizgide seyredebileceği de yine ihtimaller arasında. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

ID Buzz