reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Küreselde 34 yeni model; Volkswagen, 2020 planından satır başları

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2019’u yüksek karlılıkla geride bırakan Volkswagen, elektrik ağırlıklı 2020 planıyla da aynı beklentiyi sürdürüyor.

2019 itibarıyla yeni dönemin ilk elektrikli modelini üretim bandına çıkartan Volkswagen, yeni jenerasyon Golf başta olmak üzere yılı oldukça aktif şekilde geçirdi. Sadece Avrupa pazarını içermeyen bu önemli hamleler önümüzdeki yıl da aktif şekilde devam edecek. Yeni yıl öncesinde kullanıcıları bekleyen planlarıyla ilgili detaylar paylaşam marla, 2020 içerisinde toplam 34 global modelin satış sürecine başlamaya hazırlanıyor. İçerisinde bir diğer elektrikli ID modelinin de yer aldığı planlama kapsamında, halihazırda var olan araçların hibrit dokunuşuyla desteklenenmiş versiyonları da kendisine yer bulacak. ID ailesinin ikinci üyesi olan NEXT’in SUV sınıfında markayı temsil edeceğini de yeri gelmişken belirtmekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen planlamasında elektrik ve SUV merkezde

Elektrik planlamasını Avrupa başta olmak üzere Çin ve Kuzey Amerika pazarları için de önde tutan bir Volkswagen görmeye hazır olmak gerekiyor. Tasarım bazında 2019’un en çok tartışılan isimlerinden olan sekizinci jenerasyon Golf de GTE versiyonu üzerinden listede kendisine yer buluyor. Yine GTI rozetinin de önümüzdeki yıl asfalt üzerinde olmasını bekliyoruz. Tüm bu modellerin satış süreci ise önümüzdeki bahar döneminden itibaren başlatılması gündemde. Otomobil piyasasının merkezi üzerinde olduğu SUV sınıfı da markanın 12 modeli karşımıza çıkartacağı ana pazardan olacak. 2019 yılını üst düzey karlılık seviyesiyle geride bırakan markanın, 2020 beklentileri de paralel şekilde ilerliyor. Her türlü sorun için çözüm odaklı bir hazırlık içerisinde olduğu dile getirilen marka, elektrikli modelleri de bu çözümün merkezinde görüyor.

İlgili video

Golf Mk8