reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf

Güven veren rakamlar; yeni Volkswagen Golf için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Euro NCAP tarafından paylaşılan resmi sonuçlarda sekizinci jenerasyon Volkswagen Golf gayet başarılı bir sınav vermeyi başardı.

Kısa süre önce Renault Captur, Peugeot 2008 ve Skoda Octavia gibi yenilenen önemli modellerin sonuçlarını yayınlayan Euro NCAP, yıl bitmeden ikinci önemli partiyi de karşımıza çıkardı. Yine merakla beklenen araçlardan oluşan liste içerisinde belki de katsayısı en yüksek olansa 2020 Volkswagen Golf. Geçtiğimiz ekim ayında düzenlenen özel tanıtım etkinliğiyle örtülerinden kurtulan sekizinci jenerasyonu asfalt üzerinde ise bu ayın ilk haftası içerisinde görmeye başlamıştık. Portekiz’de düzenlenen basın lansmanında ilk sınavını veren Golf için Euro NCAP cephesinden gelen sonuçlar da, meraklılarını çok da şaşırtmayacak nitelikler barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Volkswagen Golf detaylı test sonuçları

Çarpışma testi sonuçlarının sınıflandırılmasında 5 kapı hatchback içerinde değerlendirilen Golf ortalamada beş yıldızla karşımıza çıkıyor. Bu beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 95, çocuk korumasında yüzde 89, yaya korumasında yüzde 76 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 78 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Yolcu ve çocuk korumasında Octavia’nın da üzerine çıkan Golf’ün diğer iki madde de gayet tatminkar seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak grup bazında yüksek bir profil çizen Volkswagen’in artık belirli bir standart oluşturduğunu da söylemek mümkün. Önümüzde ay içerisinde tanıtılacak olan yeni jenerasyon SEAT Leon ile birlikte rekabet aile içerisinde iyice kızışacak.