reklamı kapat

POPÜLER

Renault Captur

Dereceler dikkat çekiyor; yeni Renault Captur için çarpışma testi sonuçları açıklandı [Video]

Euro NCAP çarpışma test verilerinde günün en başarılı seviyelerinden birisini yakalayan Renault Captur, güvenlik konusunda tam not aldı.

Son yıllarda markaların en çok ağırlık verdiği sınıfların başında kompakt SUV’lar var. Halihazırda var olan ürün gamındaki modellerin başka noktlara taşınmasının yanında aileye yenilerin de eklendiği ürün planlaması şüphesiz en çok kullanıcılara yaradı. Yeni model yılıyla birlikte artık hibrit motor teknolojisine de merhaba diyen Renault Captur, kendi kitlesini genişletilebilecek potansiyele sahip. Bugün açıklanan Euro NCAP çarpışma testi listesinde Peugeot 2008 ile birlikte kompakt SUV sınıfını temsil eden Captur, elde ettiği dereceyle aklında soru işareti olanlara net bir cevap veriyor. Özellikle 2008’in standart versiyonla dört yıldız elde ettiğini düşündüğümüzde Captur için elin ne derece güçlendirildiği bir kez daha ortaya çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Captur detaylı test verileri

Test sonuçlarının detaylarına geçmeden önce yeni Captur için paylaşılan ortalama derecenin beş yıldız olduğunu görüyoruz. Beş yıldız başlığının detaylarına indiğimizde ise otomobilin; yetişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 96, çocuk korumasında yüzde 83, yaya korumasında yüzde 75 ve yardımcı güvenlik sistemlerindeyse yüzde 75 oranında başarı elde ettiğini görüyoruz. Özellikle yolcu korumasında günün en başarılı derecelerinden birisini elde eden Captur’un, son iki kriterde de ortalamanın üzerinde seyrettiği dikkat çekiyor. 2020 model yılıyla Avrupa pazarındaki rekabete dahil olacak modelle ilgili fiyat ve satış süreci de kısa süre içerisinde netlik kazanacak.