reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen elektrikli otomobillerinde kullanılacak yeni performans rozeti belli oldu

Son yılların elektrik atılımında en aktif gruplarından birisi olan Volkswagen, kendi içerisinde ID modellerinde yeni bir performans rozeti kullacak.

ID.3 ile birlikte elektrikli otomobil dönemine resmi olarak giriş yapan Volkswagen, grubun diğer üyeleriyle de seri bir atağın arifesinde. SEAT ve Skoda gibi markalar üzerinden de kademeli olarak göreceğimiz modellerle birlikte bir anda ortalığın şenleneceği bir atmosferle karşı karşıya kalacağız. Hal böyle olunca da bu dönüşüm parçalarıyla ilgili de yeni gelişmelerin birbirini kovalaması çok da uzun sürmüyor. Kısa süre önce ID.3’ün dış dünya tarafından duyulacak “sesini” tanıtan markanın kaynaklarından gelen bilgiler, artık performansa da ışık tutmaya başlıyor. Bu zamana kadar GTI ve GTE gibi örnekler üzerinden farklılık gösteren güç ve performans odaklı versiyonların elektrikli ailede alacağı yeni şeklinde netleştiğini görüyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GTX, Volkswagen yeni döneminde performansı temsil edecek

Autocar tarafından servis edilen ve kısa sürede tüm basının gündemine oturan gelişmeyle birlikte, kaynakların yeni dönem için “GTX” rozetinin tercih edildiğine işaret edişine şahit oluyoruz. Halihazırda konsept olarak varlıklarını sürdüren ID.5 ve Crozz Coupe modellerinin patent dosyalarında görüldüğü de söylenen bu adın asfalta çıkış süreci içinse henüz net bir tarih verilmiyor. Lakin genel beklentilerin GTX olarak tanıtılacak ilk ID modelini 2021 yılında asfaltta göreceğimize işaret ettiğini de yine detaylarda görebiliyoruz. Süreç içerisinde R rozetinin de elektrikli otomobillere yansıtılması konusunda düşüncelerin devam ettiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Golf MK8