reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher The Mandalorian

The Witcher, The Mandalorian dizisini tahtından etti

The Mandalorian ve The Witcher benzer dönemlerde izleyicilerle buluştu. Netflix ve Disney+ çarpışmasında önde giden Mandalorian’ı ise Witcher’ın hikayesi geride bırakıyor.

Netflix ve Disney+ çarpışmasında yılı kapatırken hayli beğenilen iki dizi karşı karşıya geldi: The Mandalorian ve The Witcher. Mandalorian haftalık yayınlandığı için bizimle biraz daha erken buluşurken kasım ayının sonlarına doğru diziye olan izleyici talebinin Netflix’in o zamanki en iddialı işi olan Stranger Things’i geçtiğini yazmıştık. En çok talep gören dizi olarak açıklanan Star Wars yapımı her hafta ilgi odağı olmanın yanı sıra her bölümüyle de beğenileri topladı. 8 bölümlük macera ise 27 Aralık cuma günü noktalandı. Henry Cavill’ın başrolü üstlendiği The Witcher’ın ise tüm bölümleri tek seferde 20 Aralık‘ta yayınlanmıştı. Aynı analiz şirketi Parrot Analytics yeni raporunda Netflix dizisinin Mandalorian’ı solladığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher, en çok talep gören dizi oluyor

22 Aralık ile 28 Aralık arasında yapılan ölçümde The Witcher’ın Mandalorian’ı geçtiği görünüyor. Amerika içi yapılan ölçümlerde 127 milyon izleyici The Witcher’a ilgi gösterirken The Mandalorian için bu sayı 115 milyonda kalıyor. Söz konusu haftada The Mandalorian’ın sezon finalini yayınladığını da hatırlatalım. Bu veriler The Witcher için oldukça değerli. Zira Mandalorian’ın aldığı övgüler ve Stranger Things gibi yıkılması zor bir kaleyi devirmesi dizinin ne kadar iyi iş çıkardığını gözler önüne seriyordu. Dizinin sezon finali haftasında çok kritik bir planlamayla finalden bir hafta önce The Witcher’ın yayınlanmış olması ise dizinin avantajına olmuş gibi görünüyor. İlgi dağılmazken; bize sorarsanız iki dizi de bu işten karlı çıkmış durumda.

Disney+’ın ilk orijinal dizisiyle bu kadar ses getirmesinin ardından Netflix de bu sayede yarışta güçten düşmediğini adeta ilan ediyor. Bu keyifli rekabet bizi çok daha kaliteli dizilerle buluşturacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Ocak 2020 Netflix Türkiye ajandası