reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Netflix The Witcher 2. sezon

The Witcher 1. sezon ile gelen yeni Netflix rekoru

Netflix 2019 yılı dördüncü çeyrek raporunu yayınladı. The Witcher 2. sezon bölümleri için sabırsızlandığımız şu günlerde ilk sezon için rekor açıklaması bulunuyor.

2019’un en çok ses getiren dizilerinden biri de The Witcher olmuştu. İlk sezonu 20 Aralık’ta yayınlanan Netflix dizisinin yankıları hala devam ederken dizinin izlenme oranlarına ilişkin ilk detaylar da kendini popüler çevrim içi yayın servisinin dördüncü çeyrek raporunda gösterdi. Netflix’in açıklamasına göre Henry Cavill’ı başrole oturtan dizi, bu zamana kadar platformda yayınlanmış diziler içinde en iyi ilk sezonu oluşturuyor. Dizinin ilk 4 haftasında 76 milyon hesabın diziyi izlediği kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Witcher 2. sezon için biraz bekleyeceğiz

Bu ölçümün nasıl yapıldığını da kısaca anlatalım. Bildiğini gibi eskiden platform dizilerde tek bir bölümün yüzde 70’inin izlenip izlenmediğine bakıyor ve izlenmeleri ona göre oluşturuyordu. Ancak yeni izlenme sayılarında artık en az 2 dakika izlenmiş olması istatistikler için yeterli oluyor. 76 milyon hesabın kaçının diziyi tamamen bitirdiği bilinmezken, dizinin ilk sezonunu en az 76 milyon kişiye başlattığı ise kesin. Netflix yeni ölçüm sisteminde bu 2 dakikalık zaman diliminin kullanıcının içeriği bilinçli olarak seçip seçmediğini belirlemek için yeterli olduğunu geçmişte yaptığı açıklamalarında dile getirmişti.

Dizinin yakaladığı popülerlik ise tartışılabilir noktada değil elbette. Sayıları bir kenara bırakırsak ilk sezonundan sonra uyarlandığı kitaplara olan talebi artıran dizi, kitapları en çok satanlar listesine taşımayı başarmıştı. Oyun serisine olan ilgi ise hiç olmadığı kadar artmış ve oyun da kendi rekor değerlerine ulaşmıştı.

Şubat ayında çekimleri başlanacak The Witcher 2. sezon ise şimdilik bizi biraz bekletecek. Yapılan son açıklamalar dizinin planlanan yayın yılını 2021 olarak işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

Fantastik dizi boşluğunu dolduracak yeni Netflix dizisi