reklamı kapat

POPÜLER

Netflix The Witcher The Mandalorian

Popülerlik savaşı; Netflix cephesinden gelen The Witcher ve The Mandalorian kıyası

2019’un en çok ses getiren iki dizisi The Witcher ve The Mandalorian. Peki hangisi daha popülerdi? Bu soruyu Netflix cevaplıyor.

Advertisement

Bir köşede 20 Aralık’ta 8 bölümüyle beraber Netflix kütüphanesinde yayınlanan The Witcher, diğer köşede ilk bölümü 12 Kasım’da yayınlayıp haftalık yayın programıyla 8 bölümü bizlerle buluşturan Disney+ dizisi The Mandalorian. Her iki yapım da benzer zaman dilimlerinde yayındaydı ve The Mandalorian’ın son iki bölümü The Witcher’ın yayın tarihinin çevrelerinde dolaşıyordu. Peki bebek Yoda ile Star Wars’la alakalı alakasız herkesin dikkatini çeken ve övgülere boğulan The Mandalorian mı daha popülerdi, yoksa kitap ve oyun satışlarını artırıp kendinden uzun süre söz ettiren The Witcher mı? Bu sorunun cevabını Netflix veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

netflix raporu

Netflix, The Witcher ve The Mandalorian’ı kıyaslıyor

Dördüncü çeyrek raporunu paylaşan popüler çevrim içi yayın servisinin raporunda ilgi çekici bir nokta bulunuyordu. Bildiğiniz gibi artık Netflix, çevrim içi yayın servisleri yarışında o kadar da yalnız sayılmaz. Her ne kadar Amazon, Hulu, HBO gibi rakipler geçmişte de olsa da işi ciddileştiren Disney+ gibi bir güç kadraja girmiş durumda. Sessiz sedasız ilerleyen Apple TV+ da dizileriyle adından küçük küçük söz ettiriyor. Haliyle dördüncü çeyrek raporunda Netflix’in de yarışta hangi noktada olduğunu göstermesi gerekiyor. Popüler çevrim içi yayın servisi bunun için Google Trends‘ten yararlanmış.

The Witcher’ı Disney+ dizisi The Mandalorian, Apple TV+ dizisi The Morning Show ve Amazon dizisi Jack Ryan ile kıyaslayan Netflix’in raporunda The Witcher‘ın, popüler Star Wars dizisini ciddi bir farkla alt etmiş olduğu görünüyor. The Mandalorian’ın yayını ve finaline uzanan yolculukta izleyicilerin Google aramaları genellikle sabit bir düzeyde kalmış. 20 Aralık’ta ise The Witcher aramaları ciddi bir yükseliş yaşamış, onu izleyen dönemlerde de ilgi düşse de The Mandalorian’ın yayınlandığı döneme kıyasla daha yüksek perdeden devam etmiş. The Morning Show ve Jack Ryan’ın bu kıyaslamada pek şansı olmadığını söyleyelim. Firmanın dördüncü çeyrek raporuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Altered Carbon 2. sezon tarihi göründü!