reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon 14. bölüm için kafa karıştıran akıllıca oyun

Netflix favorisi Lucifer 5. sezon bölümleri için son döngüye girdi. 14. bölüme özel tahmin oyunu değişiyor. Ancak hayranlar bunun da üstesinden geliyor.

Netflix final sezonunun tarihini açıklamama konusunda adeta yemin etmişken, Lucifer 5. sezon bölümlerinin isimlerini tamamlamak üzereyiz. Toplam 16 bölüm sürecek olan final sezonunun 14. bölümü için de ilk ipucu yayınlandı. Ancak bu kez karşımızda alıştığımız türden bir ipucu bulunmuyor. Tahmin oyunu adeta seviye atlıyor. Bildiğiniz gibi 14. bölüme kadar yazarlar resmi Twitter hesabından bölümün kelimelerinden birer harf paylaşıp izleyicilerin tahmin etmesini beklerdi. Bu seferki ipucu görsel olarak hazırlanmış. 3 kelimeli ismin içinden harf ipucu verilmiyor. Ancak keskin zekalı hayranlar kısa sürede cevabı bulmuş gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon iki kısım halinde yayınlanacak

Görsele baktığımızda her kelime için bir ipucu verilmiş. İlk kelime için ipucu 0. İkinci kelime için ipucu tüm bölümlerden son ikisinin işaretlenmesi. Üçüncü kelime içinse 8 rakamı yerleştirilmiş. Peki bu ne anlama geliyor? Hayranların ortak bir tahmini var: “Nothing Lasts Forever

Açıkçası üzerine düşünülünde bu tahmin en olası sonuç olarak görünüyor. 0 hiçbir şeyi simgeliyor bu da bizi Nothing kelimesine götürüyor. Son iki bölüm “Lasts” olarak düşünülebilir. Ve 8’i yan yatırdığınızda, karşınıza sonsuzluk çıkıyor. Yani Forever. Bölümün resmi ismi buysa şimdiden hüzünlü bir bölümün bizi beklediğini söyleyebiliriz. 14. bölümün senaryosunu Chris Rafferty kaleme alıyor. Bu küçük oyunu da o hazırlamış. Açıkçası 13 bölümdür devam eden klasik versiyondansa bunu daha çok sevdiğimizi söyleyebiliriz.

15. ve 16. bölümlerin isimlerinin açıklanıp açıklanmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bu son iki bölüm isminde ciddi spoilerlar olabilir. Ancak 14. bölüm ismi de adeta bir finali işaret ediyor. Bekleyip göreceğiz. Lucifer 5. sezon ilk 8 bölümüyle umuyoruz ki 2020’yi yarılamadan bizlerle buluşacak.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Şubat 2020 ajandası