reklamı kapat

POPÜLER

BMW M8 Grand Coupe

BMW M8 Gran Coupe’nin nefes kesen karakterine bir de bu açıdan tanık olun [Video]

Hafta içerisinde dış tasarım karakteriyle karşımıza çıkan BMW M8 Gran Coupe, oyunları aratmayan bir resmi video ile buz üstüne karşımıza çıkıyor.

Ziyaretçilerini 8 Mart itibarıyla kabul etmeye başlayan Cenevre Otomobil Fuarı‘nın kapılarını basın için bir gün öncesinden açmasıyla birlikte pek çok modelin tanıtımı erken gerçekleşti. Fuar süreciyle ilgili resmi başlangıç öncesinde de karşımıza çıkan modeller arasında, BMW’nin uzun bir süredir sır gibi sakladığı M8 hazırlığı ayrı bir ilgiyi hak ettiğinin sinyallerini veriyordu. Nitekim ilk gün tanıtımı yapılan proje, dış tasarım itibarıyla beklentileri fazlasıyla karşıladı. Teknik olarak yine herhangi bir paylaşımın yapılmadığı bu konsept kısa vadede karşımıza çıkacak seri üretim versiyonun pasta dilimlerini karşımıza çıkarttı.

Son hazırlıklar

BMW tasarımcılarının aracın karakterini ortaya koyma konusunda dersine iyi çalıştığını görüyoruz. M departmanının performans dokunuşunu yerinde dokunuşlarla hissettiriyor. Henüz kokpitiyle ilgili de bir detayın paylaşılmadığı 8 Serisi’nin standart versiyonları 825, 830, 835, 845, 850, M departmanının geliştireceği versiyonların ise M860 ve M8 olarak satışa sunulmasının planlandığıyla ilgili detaylar geçtiğimiz yıl içerisinde ortaya çıkmıştı. 850i versiyonunda 445 beygir güç üreten 4.4 litrelik V8 motorun iyileştirilmiş şekilde kullanılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BMW M8’in görsel zenginliğini özel bir video ile resmi Youtube hesabı üzerinden paylaşılan video ile taçlandırıldı. Videoyu haberin girişinde bulabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde daha da detaylanmasını beklediğimizi yeni jenerasyon 8 Serisi ile ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.