reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite

Hyundai’den Cenevre 2018’in en ilginç konsept aracı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Cenevre Otomobil Fuarı‘nda oldukça ilginç konsept araçlar görücüye çıkartıldı. Ancak bunların belki de en ilginç olanına dev üreticilerden Hyundai imzasını attı.

Istituto Europeo di Design (IED) ve Hyundai Avrupa Tasarım Merkezi’nin ortak çalışması olan bu araç, “Hyundai Kite” olarak isimlendiriliyor. Bu aracı ilginç kılan kısım ise hem bir buggy hem de jet ski olması. Bu iki formatı bir araya getiren konsept, buna özel olarak tasarlanmış bir gövde yapısına sahip. Tahmin edebileceğiniz üzere elektrikli olan bu araç, hem su üzerinde hem de karada gidebildiği için çok kullanışlı duruyor. İki kişilik tasarlanan fütüristik konsept, monokok yani tek parça bir gövde üzerine kuruluyor. Fonksiyonel olduğu kadar eğlenceli olması da hedeflenen araç, sürücüsüne komple bir özgürlük sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite
Hyundai Kite

Hyundai Kite ile sonsuz eğlence

Bu dikkat çekici aracın üretime girip girmeyeceği henüz bilinmiyor. Ancak üretime girmesi önümüzdeki 1-2 yıl için çok da olası görünmüyor. Çok güzel olmasına rağmen belirli bir kitleye hitap eden araç, Cenevre‘de gösteriş yapmak için hazırlanmış gibi duruyor. Fuar alanında diğer otomobilleriyle daha çok dikkat çeken büyük üretici, elektrik konusunda 2019 Kona gibi araçlarıyla öne çıkmak istiyor.