reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Elevate

Doğal afetlerin yeni kurtarıcısı; yürüyen araç Hyundai Elevate

CES 2019 kapsamında tanıtımı gerçekleştirilecek olan Hyundai imzalı konsept, robotikleşme sürecinin önemli destekçilerinden olacak.

Teknoloji dünyasının her yıl en çok beklediği organizasyonlardan birisi olan CES için önümüzde 1 haftadan daha az bir süre kaldı. Vegas’ta düzenlecek olan organizasyonda otomobil üreticilerinin payı da zaman geçtikçe hatırı sayılır oranda artış gösteriyor. Endüstrinin gelecek dönemini şekillendirecek otonom sürüş teknolojilerinin ön planda olduğu bu çeşitlilik, markaların daha önce denemedikleri fantastik alanlara da yönelmesine versile oluyor. Bu yıl CES’in önemli otomobil üreticilerinden birisi olarak kullanıcılarla buluşacak olan Hyundai, “yürüyen otomobil” olarak lanse edeceği konseptinden ilk detayları paylaştı. Elevate adı verilen projenin çıkış noktasıysa acil durumlar ve kurtarma operasyonlarına yardım edebilmek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Afetlerde başrol oynayacak

Yürüten otomobil rozetini ayaklarına takılan robotik yapıdan alan Elevate, hayal bile edilemeyecek noktalara erişebilecek yeteneklere sahip olacak gibi görünüyor. Tamamen elektrikli olarak geliştirilmesi planlanan model, deprem başta olmak üzere doğal afetlere cevap verebilecek bir kurtarma aracı olarak tasarlanacak. Hareket kabiliyeti konusunda ne denli işleyiş sağladığını henüz paylaşmayan Hyundai’nin fuara kadar birkaç detayı daha karşımıza çıkartmasını bekliyoruz. Projeyle ilgili detayları paylaşmayan gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.