reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13

Merakla beklenen iOS 13 ile ilgili son detaylar

iOS 12’nin yayınlanmasının ardından gözler iOS 13’e çevrildi. Yaz aylarında halka betası yayınlanacak iOS 13 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. MacRumors web sitesine yapılan ziyaretlere dayanarak, güncelleme çalışmaları son birkaç aydır sürüyor.

iOS 13 yüklü cihazların sayısında artış gözlemlendi.  iOS 13 ile birlikte iPad’in yeni özelliklere kavuşmasını bekliyoruz.  iOS 13’ün iPad sahiplerini hedef alan, yenilenen Dosyalar uygulaması, aynı uygulamanın birden fazla penceresini açmak için uygulama içi sekmeler, aynı uygulamayı Bölünmüş Görünüm çoklu görev modunda yan yana kullanma desteğini içeren yeni özellikleri içeriyor. Diğer gecikmiş iOS 12 özellikleri arasında iPhone ve iPad için yenilenmiş bir Ana ekran uygulama kılavuzu ve genişletilmiş fotoğraf yönetimi bulunuyor. Yeni güncelleme ile birlikte karanlık modun ve Dock’u gizleme özelliğinin de gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 ne zaman tanıtılacak?

Yeni işletim sisteminin haziran ayında gerçekleşecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılması bekleniyor.

Apple, tarihsel olarak, Haziran ayının ilk birkaç haftasında gerçekleşen yıllık Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’na ev sahipliği yaptığında, iOS 13’e ilk bakışımızı verecektir.

İlgili video

iPhone XR’dan yepyeni reklam