reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai imzalı en ufak elektrikli araç

Karşınızda Hyundai imzalı en ufak elektrikli araç [İzle]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Hyundai, 2019 Frankfurt Otomobil Fuarı kapsamında tanıttığı Hyundai 45 konseptinin ufağıyla karşımızda.

Uzun süre önce karşımıza çıkan Hyundai 45 konsepti, geçmiş ile geleceği bir araya getiriyordu. 1974 Pony Couple Concept’inden ilham alınarak hazırlanan model, bu konseptin 45. yılına özel olarak “45” ismini taşıyor. Bu aracı şimdi gündeme getiren ise çocuklara özel hazırlanan ufak sürümü oluyor. Hyundai imzalı en ufak elektrikli araç olarak da geçen bu özel model, gerçekten oldukça modern görünüyor. Ön kısmı 45 konsepti ile neredeyse aynı olan çocuk aracı, çalışan LED aydınlatmalara sahip ve aktarıldığı kadarıyla iki adet DC motoruyla 7 km/s hıza kadar çıkış yapabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere ufak yaştaki çocuklara özel olan bu model, ilginç olarak plastik değil ahşap kullanılarak üretilmiş. Menzil değeri verilmeyen ancak çok fazla olması beklenmeyen bu çocuklara özel 45, toplam 240W gücünde ve maalesef şimdilik konsept aşamasında. Yani şimdilik bir satış fiyatı ya da benzer bir bilgi verilmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai 45 konsepti çok dikkat çekmişti

İsmiyle bağlantılı olarak 45 derecelik açılar ile tasarlanan konsept model, keskin çizgileriyle fütüristik yapıyı güçlendirmeyi oldukça iyi şekilde sağlıyor. Önündeki ve arkasındaki LED far sistemiyle kendisine has bir ifadesi bulunan aracın, içi de oldukça fütüristik şekilde tasarlanmış. Kokpitte dev bir ekran ve direksiyon dışında hiçbir şey yer almıyor. Ön koltukları adeta evlerde kullandığımız konforlu koltukları akıllara getiren Hyundai 45, dört kişilik tasarlanmış bir tamamen elektrikli bir otomobil konumunda yer alıyor.