reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy note 20 Samsung Galaxy note 21

Samsung’da koronavirüse rağmen yüzler gülüyor

Samsung bu yılın üçüncü çeyreğinde önemli bir başarıya imza attı. Dünya’da etkisini sürdüren koronavirüs salgınına rağmen şirket, mobil bölümdeki işletme karını bu yılın üçüncü çeyreğinde artırdı.

30 Eylül’de sona eren üçüncü çeyrek raporuna göre şirket, 66,96 trilyon won konsolide gelir ve 12,35 trilyon won işletme karı elde etti.  Akıllı telefonlara ve tüketici elektroniğindeki olan talebin artması neticesinde üç aylık faaliyet karı bir önceki çeyreğe göre yüzde 52 arttı. Üçüncü çeyrek işletme karı da, bellek yongaları ve tüketici ürünleri satışları sayesinde bir önceki yıla göre yüzde 59 arttı. Görüntü paneline olan talebin de bir önceki çeyreğe kıyasla arttığı belirtiliyor.  Akıllı telefon satışlarında yüzde 50’ye yakın bir artışın iyileştirilmiş maliyet yönetimi ile birleştiğinde mobil iletişim alanında ilerleme kaydedildiği belirtiliyor.  Daha önce ortaya çıkan raporlarda da Galaxy Note 20 ve Samsung’un yeni katlanabilir telefonunu olan ilginin büyük olduğu ortaya çıkmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, televizyon satışlarını da artırmış durumda

Kullanıcılar koronavirüs sebebiyle evlerinde vakit geçirdikleri için televizyon satışlarının da yüksek olduğu söyleniyor. Şirketin önümüzdeki yıl satışa sunacağı yeni modellerle birlikte satışlarını da artırması bekleniyor. Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde satışa sunulması beklenen Galaxy S21 ailesi ve önümüzdeki yılın ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Note 21, şirketin kar elde etmesine katkı sağlayacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin hazırladığı özel telefon versiyonlarından