reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG’den ilk çeyrekte rekor satış ve kar

LG, 2019’un ilk çeyreğinde toplam 13,27 milyar dolarlık satış gerçekleştirerek işletme karı olarak 801,25 milyon dolar elde ettiğini açıkladı.

Beyaz eşya bölümü ilk çeyrekte rekor satış ve kar elde etti. İşletme gelirinin 2018’in son çeyreğinin yüzde 1.090 üstünde gerçekleşmesi ana işletme birimlerindeki iyileştirilmiş maliyet yapılarını yansıtıyor. Şirketin bu sene ilk çeyrek gelirleri, önceki dönemlere göre düşüş gösterdi. LG’nin 2019 ilk çeyrek gelirinin yaklaşık 1,34 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü, 4,86 milyar dolarlık ciro ve 647,3 milyon dolarlık işletme karı elde etti.  LG Mobil İletişim Bölümü ilk çeyrekte 1,34 milyar dolarlık satış gerçekleştirerek çeyrek bazındaki işletme kayıplarını 181,05 milyon dolara çekerken LG, akıllı telefon iş kolunu tekrar yapılandırmaya da devam ediyor. Daha güçlü iş yapısı sonucunda işletme sonuçları bir önceki çeyreğe göre iyileşti. Gelecek döneme bakıldığında da V50 ThinQ 5G akıllı telefonun piyasaya sürülmesinin ikinci çeyrekte olumlu bir ivme yaratması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG Ev Eğlence Sistemleri’nde durum nasıl?

Ev Eğlence Sistemleri Bölümü, 3,58 milyar dolarlık ilk çeyrek cirosu ve 308,27 milyon dolarlık işletme karı ile geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 düşüş kaydetti.  İşletme gelirleri bir önceki çeyreğe göre belirgin bir şekilde arttı. OLED TV, NanoCell TV ve büyük ekran Ultra HD TV gibi yeni 2019 üst sınıf ürünlerin piyasaya çıkmasının, ikinci çeyrekte ek satış fırsatları yaratması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni LG OLED TV’ler iddialı geliyor