reklamı kapat

POPÜLER

Amiral için değişim vakti; 2020 Skoda Superb cephesinden ilk detaylar

Premium donanımlarını daha da güçlenen karakterle destekleyeceği görülen 2020 Skoda Superb, meraklılarını şimdiden heyecanlandıracak.

Advertisement

Marka tarihi içerisindeki macerası 1930‘lu yılların ortalarına dayanan Skoda Superb, güncel jenerasyonuyla ise 2001’den beridir kullanıcılarla buluşuyor. Bu süreç içerisindeki en büyük sınıf atlamasını 2015 yılında yapan amiral gemisi, elde ettiği değişimlerle premium sınıfa göz kırma konusunda hiç zorlanmadı. Aradan geçen 4 yıllık zaman diliminin ardındansa artık Superb için beklenen yenilenme çanları çalıyor. Resmi kaynaklar üzerinden ilk render görselleri paylaşılan 2020 Skoda Superb, beraberinde getireceği karakteristik değişimlerle ilgili de mesajlar veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Skoda Superb beklentileri

Şimdilik sınırlı detaylar barındıran tek karelik görselde ön bölüm üzerinde yapılan değişimler göze çarpıyor. Aracın hatlarını biraz daha ovalleştirerek sportiflik yönüne çekmeyi tercih eden Skoda tasarımcıları; tampon, ızgara ve LED teknolojisine sahip ışıklandırma grubuyla bu etkiyi destekliyor. Bu zamana kadar ortaya çıkan detaylar doğrultusunda arka bölümle ilgiliyse çok radikal bir değişimin olmayacağını da söyleyebiliriz. Superb’in kokpit bölümünde de değişiklikler bizi bekliyor. Bu kapsamda konsola yapılacak ufak dokunuşları yenilenen multimedya sistemi tamamlayacak. 2020 model yılını bambaşka bir noktaya konumlandıracak olan seçenek ise kaputun altında yatıyor. Burada ilk kez plug-in hybrid seçeneğini Suberb rozetiyle bir arada göreceğiz. Passat ile benzer üniteye sahip olmasını beklediğimiz bu versiyonda, 1,4 litrelik dört silindirli motoru destekleyen elektrikle birlikte 215 beygir güç ve 400 Nm tork değerlerinin ortaya çıkması muhtemel. Skoda Superb’in hibrit versiyonunda saf elektrik menzil değeriyse büyük bir sürpriz olmazsa 50 kilometre dolaylarında seyredecek.

İlginizi çekebilir

2019 Skoda Kamiq