reklamı kapat

POPÜLER

2020 Skoda Superb Hybrid
2022 Skoda Superb

Yurt dışı satışları başlıyor; 2020 Skoda Superb Hybrid hakkında bilmeniz gerekenler

Avrupa’daki öne çıkan pazarlarda satış sürecine başlanacak olan 2020 Skoda Superb Hybrid, pazar payı merak edilen versiyonlar arasında.

Volkswagen ürün gamındaki pek çok modelde olduğu gibi yeni jenerasyonuyla birlikte Superb için de ilklerle karşılaşma süreci oldu. Ailedeki diğer modellerde gördüğümüz yenilikçi güç ünitesi kombinasyonunu hibrit versiyon üzerinden asfalta yansıtıldı. Aralık ayı içerisinde tanıştığımız 2020 Skoda Superb Hybrid için yurt dışındaki satış macerası da resmi olarak başlıyor. Çekya ile birlikte Almanya ve İngiltere gibi temel noktalarda bu ay içerisindeki ilk teslimatlarla kullanıcılarla buluşacak olan versiyonun fiyatları da beklenilen seviyede. Superb Hybrid’in aynı altyapıyı paylaştığı Passat GTE’den yaklaşık 5.500 euro daha ucuz olduğunu da detaylara girmeden belirtmekte fayda var.

2022 Skoda Superb

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Skoda Superb Hybrid yurt dışı fiyatları

Hybrid versiyonun teknik detaylarından önce yurt dışı fiyatlarını sizlerle paylaşalım. Giriş seviyesindeki versiyonunda yaklaşık 37.500 euro etikete sahip olan modelin ikinci donanım seviyesiyle bu rakam yaklaşık 39.000 euroya yükseliyor. En üst paketi almak isteyen kullanıcıların yaklaşık 47.000 euroyu gözden çıkartması gerekmekte. Standart olarak; 17 inçlik jant seti, adaptif hız sabitleyici, deri döşeme ve ısıtmalı koltuk gibi donanımları sunacak olan Superb Hybrid’in üst paketlerinde çıktıkça multimedya ekran, jantlar, elektronik destekler ve döşemelerde farklılıklar ön plana çıkıyor. Superb’in şarj edilebilir hibrit versiyonunda beklediğimiz gibi Volkswagen Passat GTE‘nin ünitesi birebir şekilde karşımıza çıkıyor. 116 beygir güç üreten 1,4 litrelik benzinli motora eşlik eden elektrik motoruyla birlikte ortaya 215 beygir güce ve 400 Nm tork çıkıyor. Saf elektrik menziliyle 55 kilometre yol kat edebileceği açıklanan versiyonun bataryalarını özel bir şarj ünitesi üzerinden 3,5 saatte tamamen dolu hale getirmek de mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

Octavia çarpışma testi