reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung yükselişini sürdürüyor

Apple’ın 2016 yılının üçüncü çeyreğine ait raporu duyurmasının ardından Samsung da ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı. 30 Haziran 2016’da sona eren yılın ikinci çeyrek mali sonuçlarına göre Samsung’un bu çeyrekteki geliri, bir önceki yıla göre 2,4 trilyon won artış ile 50,94 trilyon won (yaklaşık 44 milyar dolar) olurken çeyrek için işletme karı, bir önceki yıla göre 1,24 trilyon won artış ile 8,14 trilyon won (yaklaşık 899 milyon dolar) olarak gerçekleşti.

Şirketin, ikinci çeyrek sonuçlarına göre toplam kazancında kaydettiği büyüme ve sadece bir önceki yıla göre değil, bir önceki çeyreğe kıyasla elde ettiği başarı, premuim ürün satışlarında devam eden güçlü satış rakamları sayesinde oldu. Tüketici Elektroniği (CE) kategorisinde ise SUHD TV‘ler, Chef Collection buzdolabı, AddWash çamaşır makinesi ve son olarak lansmanı yapılan klimalar sayesinde geçen yıla göre kayda değer büyüme kaydedildi. Panel segmentinde gelirler, OLED kapasitesinin kullanılması ve LCD panel ürünlerinde istikrarın sağlanması sayesinde geçen çeyreğe göre artış gösterdi. Mobil ve SSD için yarı iletken talebi artarken şirket, farklılaştırılmış ürünleriyle elde ettiği keskin rekabet sayesinde sağlam büyüme elde etti.

Samsung 2016’nın ikinci yarısında ise ilk çeyreğe kıyasla güçlü performansını sürdürürken gelirlerini katma değerli ürünleri ile artırmayı ve arz-talep koşullarında istikrarı korumayı bekliyor. BT ve Mobil İletişim kategorisinde ise pazarlama harcamalarında artış bekleniyor.

YORUMLAR