reklamı kapat

POPÜLER

Subaru, dönüşümü tarihinin en büyüğü ile başlattı: Viziv-7 Konsept [Video]

Los Angeles Otomobil Fuarı, Subaru geleceğinin ilk adımının sahnelendiği bir fuar olarak kayıtlara geçecek.

Geçtiğimiz günlerde, Subaru’nun altyapısal olarak her türlü birikim ve teknolojiye sahip olmasına rağmen gelişmekte olan SUV ve pickup pazarında yeni bir atağa kalkması gerektiğiyle ilgili özel yazımızı paylaşmıştık. Subaru adeta bizi duymuşcasına resmi olarak 2018 yılından itibaren piyasaya sürmeyi planladığı en yeni SUV modeli Viziv 7‘nin konseptini karşımıza çıkardı. Los Angeles Otomobil Fuarı 2016 kapsamında düzenlenen etkinlikle ilk kez kullanıcıların karşısına çıkan Viziv 7, Volkswagen Atlas‘ın ardından büyük SUV liginde Subaru’nun temsilcisi olacak.
subaruviziv7

Subaru, Viziv 7’nin konsept tasarımıyla karşımıza büyük bir ön panjurla çıkıyor. Bir otomobili çekici kılan en büyük dış tasarım etmenlerinden olan ışıklandırma yapısı konusunda dersine iyi çalıştığını gördüğümüz Subaru’nun, Viziv 7’de yer verdiği C şeklinde LED farlarına ve altıgen tasarımlı sis lambalarının etkileyici birlikteliğine şahit oluyoruz. Arka tarafta geçtiğimizde ön tarafta bizi fazlasıyla tatmin eden tasarımdan aşağı kalır bir tasarımla karşılaşmıyoruz. Viziv 7’nin omuz ve gövde çizgileri modelin kaslı yapısını tampon ve difizör tasarımlarıyla kombin ediyor.
subaruviziv2

Viziv 7’nin bagaj hacmi dahil neredeyse hiçbir teknik detayını paylaşmayan Subaru, ilk aşamada bunu bizlerin hayal gücüne sevk etmeyi tercih etmiş gibi görünüyor. Küresel pazarın gidişatına genel olarak baktığımızda, içten yanmalı motor seçeneklerinin yanı sıra Viziv 7’nin ilk aşamada hibrit, ardından tamamen elektrikli versiyonunun gelmesi herkes gibi bizleri şaşırtmayacak gelişmelerden olacak. Konsept tasarımında 21 inç‘lik jantlara yer verilen Subaru Viziv 7 ile ilgili elimizdeki tek rakamsal detay aracın boyutlarıyla ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Subaru Viziv 7 Konsept; 5.199 mm uzunluğu, 1.859 mm yükseliği ( tavan çıtaları olmadan 1,829 mm ), 2.029 mm genişliği ve 2.990 mm aks mesafesiyle Subaru’nun gelmiş geçmiş en büyük otomobili olarak karşımıza çıkıyor. Volkswagen Atlas‘ın 5,037 mm uzunluğa, 1,768 mm yüksekliğe ve 1,979 mm genişlik değerlerine sahip olduğunu düşündüğümüzde, Subaru’nun bu oranlara sadık kalması halinde Viziv 7’nin bu konuda daha yukarılarda olacağını söyleyebiliriz. 2018 yılında satışına başlanılması planlanan Subaru Viziv 7’nin, önümüzdeki yıl düzenlecek olan fuarlardan birinde tamamen hazır bir şekilde tanıtılması bekleniyor.

Video

https://youtu.be/Bc-b3Lz69WU