reklamı kapat

POPÜLER

subaru

Subaru’nun geçmişten günümüze gelişimi

Subaru, otomobil üretimindeki 60’ıncı yılını kutluyor. Temelleri 1930’l yıllarda uçak üretimiyle atılan şirket, uçak üretiminden elde ettiği mühendislik birikimini otomobil üretimine aktardı.

Şirket, 1958 yılında Subaru’nun ilk otomobili olan Subaru 360’ı satışa sunmuştu. Ladybird (Uğurböceği) olarak anılan Subaru 360, Japonya’nın otomobil endüstrisi tarihinde bir kilometre taşı haline gelmişti.1966 yılında ise markanın ilk Boxer motorlu modeli Subaru 1000 tanıtıldı. Subaru tarihinin bir diğer önemli otomobili ise 1972 yılının Eylül ayında tanıtılan Subaru Leone 4WD Station Wagon oldu. Leone 4WD Station Wagon’un üretimine kadar dört tekerlekten çekiş (4WD) sisteminin kullanımı sadece arazi tipi off-road araçlarla sınırlıydı. Ancak Subaru mühendisleri dört tekerlekten çekiş (4WD) sistemini bir otomobile aktarmayı başardı. Leone 4WD Station Wagon kayak ve balık tutma gibi açık hava sporlarının popülerliğinin artması sayesinde müşteri kitlesini sürekli genişletti. Otomobil Subaru’nun “Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi”nin kökenini oluşturdu.

Subaru otomobillerinde yenilikçi teknolojiler sunmaya devam ediyor

Son yirmi yıldır Subaru, güvenlik teknolojilerinde sürekli iyileştirmeler ve yenilikler yapmaya devam ediyor. Marka, herhangi bir sürücünün saf sürüş keyfini yaşayabildiği eğlenceli bir spor otomobil olan Subaru BRZ,Avrupa Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’nın güvenlik performans testi olan Euro NCAP’ten en yüksek puan olan “5 yıldız”ı elde eden Subaru XV gibi ikonik modelleriyle ürün gamını geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yılın sonunda yenilenen Subaru XV,Yeni Global Platforma sahip ilk model olarak günümüzde markanın en çok satan modelleri arasında yerini almış bulunuyor.

İlginizi çekebilir