reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger

Facebook Messenger uygulamasına sevindiren güncelleme

Facebook Messenger iOS uygulamasına kullanıcıları memnun edecek güzel bir güncelleme yapıldı. Bu güncelleme ile kullanım kolaylaştı.

Facebook Messenger uygulamasında kısa süre önce güzel bir temizlik yapıldığı yönünde bir haber ortaya çıkmıştı. Bu temizlik ile uygulama içinde çok kullanılmayan, birçok kişinin de haberinin dahi olmadığı “Keşfet” sayfası kaldırılmıştı. Bu sayede daha sade hale gelen uygulama, büyük vaatler ile çıkan chat botlarını da geri plana almıştı. İşte bu değişiklikler ve fazlası ilk olarak iOS tarafında herkes için kullanıma sunuldu. Firmadan yapılan yeni açıklamaya göre uygulama yukarıdakilere ek olarak Project LightSpeed özelinde yapılan çalışmalar ile artık eskisine nazaran iki kat daha hızlı çalışıyor. Kod miktarında (1,7 milyondan 360 bin seviyesine) çok ciddi bir temizlik yaptıklarını aktaran Facebook, bu sayede uygulama boyutunun düşürüldüğünü de aktarıyor. Bu da elbette son kullanıcı çok güzel görünüyor. Genel boyutun düşmesi, güncelleme rakamlarının da düşmesi anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger artık daha seri bir uygulama

Firma bir mesajlaşma uygulamasının ne kadar hızlı olması gerektiğini en sonunda tam olarak algılamış gibi görünüyor. Bu açıdan yeni sürümü gerçekten fark eden değişiklikler kazanan Messenger, büyük bir kitle tarafından aktif olarak kullanılmaya devam ediyor. Ancak servisin Telegram’a ciddi şekilde kullanıcı kaybettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bunun arkasında da Facebook’un veri skandalları bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Vivo’nun çok ama çok iddialı yeni telefonuna merhaba deyin