reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp güncelleme

WhatsApp için kullanıcıları çok memnun edecek yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS tarafından güvenlik odaklı çok faydalı bir özellik kazandı.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, biliyorsunuz görüşmelerinizi uçtan uca şifreleyerek güvenli bir iletişim süreci sunuyor. Şimdi buna uygulama temelinde bir katman daha ekleniyor. iOS için yayımlanan yeni güncelleme ile uygulamaya Face ID ya da Touch ID ile açılabilen ekran kilidi koyulabiliyor. Ayarlar / Hesap / Gizlilik bölümünden ayarlanabilen özellik, açıldığı zaman uygulamayı her açtığınızda Face ID ya da Touch ID ile giriş yapmanızı istiyor. Bu yapılmadığı zaman kimse görüşmelerinize ulaşamıyor. Uygulamayı sürekli olarak kullananlara ciddi olarak zaman kaybettirecek gibi duran bu özellik, yine de güvenlik açısından çok iyi görünüyor. Bu arada ekran kilidi açılsa dahi gelen mesajlar bildirimlerden okunabiliyor (Açıldıysa!) ve hızlı cevap özelliği aktif olarak kullanılabiliyor. Bunun da farkında olmak gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlerleyen yıllarda Messenger, Instagram ve WhatsApp bir araya geliyor

İlk olarak The New York Times tarafından elde edilen bilgilere göre Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Messenger, Instagram ve WhatsApp‘ı birbirine entegre etmeyi planlıyor. Böylelikle büyük bir mega platform oluşturmayı hedeflediği söylenen Zuckerberg, kişiler arasındaki iletişimi uygulamalardan bağımsız hale getirmek istiyor.

İlginizi Çekebilir

Sony’nin yeni telefonunda yer alacak önemli özellik