reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’a Face ID ya da Touch ID ile ekran kilidi koyma [Nasıl Yapılır?]

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kişilere farklı güvenlik seçenekleri sunuyor. Bu içeriğimizde ise sizlere WhatsApp’a Face ID ya da Touch ID ile ekran kilidi koymayı gösteriyoruz.

WhatsApp, kişisel iletişiminizi gerçekleştirdiğiniz bir platform. Bu yüzden uygulamanın mutlaka güvenli hale getirilmesi gerekiyor. Biliyorsunuz şirket görüşmelerinizi uçtan uca şifreliyor. Ayrıca artık iPhone kullanıcıları uygulamanın kendisini de Face ID ya da Touch ID ile kilitleyebiliyor. Ekran Kilidi olarak geçen bu özelliği ayarlamak ise oldukça kolay. Bunun için Ayarlar / Hesap / Gizlilik yolunun izlenmesi gerekiyor. Burada açılan sayfanın en altında “Ekran Kilidi” seçeneği yer alıyor. Cihaza bağlı olarak Face ID iste ya da Touch ID iste seçeneği karşınıza çıkıyor. Bu seçenek aktif edildiği zaman artık WhatsApp her açıldığında içeriğini göstermeden önce cihaza bağlı olarak yüzünüzü görmek ya da parmak izinizi okumak istiyor. Bu sayede uygulamayı sizden başka kimse açamıyor. Bu arada bu kilide Anında ya da 1 dakika, 15 dakika veya 1 saat sonra şifre iste gibi zaman da konulabiliyor.

WhatsApp

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, Face ID ve Touch ID ile daha kullanışlı hale geldi

Bu arada süreç ile alakalı şu detayı da mutlaka belirtmek gerekiyor. Uygulama kilitli olduğunda da bildirimlerden mesajları cevaplamaya ve aramaları yanıtlamaya devam edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Apple’dan Face ID için hazırlanan reklam videosu